Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 15 Aralık 2018

Kuru Şampuan Nedir? Nasıl Kullanılır?

[ads1]Son zamanlarda oldukça revaçta olan kuru şampuanı duymayan kalmamıştır sanırız. Bugün bu yazımızda Kadının Kitabı.com editörleri olarak bu konuya bir el atalım istedik. Kuru şampuan nedir? kuru şampuan nasıl kullanılır? kuru şampuan kullanmak saça zarar verir mi? ne sıklıkla kuru şampuan kullanılmalı? Kuru şampuan hangi saç tipi için uygundur? gibi sorulara cevap bulabileceğiniz bir yazı hazırladık. Uzmanlar son zamanlarda saçları hergün sık sık yıkamanın saça zarar verdiğini kırılmasına ve de dökülmesine neden olduğunu söylemektedir, bu nedenle saçları sürekli yıkamak saçların nem dengesini bozacağı için saça zarar vermektedir. Ancak hergün saçın yıkanması gerekebilir özellikle de hemen yağlanan saçlar için kuru şampuanı önerebiliriz.
kuru sampuan mkl 3Kuru şampuanı kullanmak için saçın sadece kirli ve yağlı olması yeterli bir sebeptir. Suya sabuna veya başka hiçbir şeye gerek yoktur istediğiniz marka bir kuru şampuan satın alarak saçınıza kısa sürede uygulayıp temiz bir görünüm elde edebilirsiniz. kuru şampuanları, marketlerde eczanelerde kişisel bakım ürünleri satan yerlerde rahatlıkla bulabilirsiniz. Ayrıca 10 liradan başlayıp 100 liraya kadar çıkan kuru şampuan markaları vardır. kuru şampuanın en büyük özelliği saçlardaki fazla yağı, kokuyu  kaybederek sanki yıkanmış gibi görünmesini güzel kokmasını sağlamak tadır.
Kuru şampuan iki türlüdür; birisi pudra bazlı diğeri ise sprey şeklindedir.kuru sampuan mkl 2

kuru sampuan mkl 55

Pudra bazlı kuru şampuanı nasıl kullanılır?

önceliklepudra formundaki kuru şampuanı direkt olarak kafamıza takmamız gerekir bunun yerinepudra bağlı bazlı kuru şampuanı biraz kaseye dökün parmak uçlarınızla saç diplerinden başlayarak yağlı bölgelere uygulayın ve pudranın yağı emmesi için 5 -10 dakika kadar bekleyin ardından fırça ile temizleyin.

[ads2]Sprey şeklindeki kuru şampuan nasıl kullanılır?

Öncelikle sprey nasıl kullanıyorsanız bunu da o şekilde kullanacaksınız.  Sprreyi 15 -20 santim uzaklıkta saçların sıkmanız gerekmektedir. Ancak spreyi solumak sağlık açısından zararlı olduğu için sürekli kullanmanızı önermiyoruz. Ayrıca saçlardaki yağı alsın diye bebek pudrası veya normal bir pudrayı  saç için kesinlikle kullanmayın.
Kadının kitabı.com özel haberidir. İzinsiz kullanılamaz.

kuru sampuan mkl

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz