Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ocak 2019

Kurt Adam Diyeti İle Günde 3 Kilo

[ads2]
Son günlerde oldukça popüler hale gelen Kurt Adam Diyeti İle Günde 3 Kilo verildiği söyleniyor. Gerçekten de Kurt Adam Diyeti İle Günde 3 Kilo verilebilir mi? Böyle bir şeyin olması mümkün müdür? Bu yazımızda beslenme uzmanı Selma Akın bakın ne diyor.

Kurt Adam diyeti nedir?

Kurt Adam diyeti diğer addıyla Dolunay diyeti şeklinde de geçiyor.
Ayın konumuna göre oluşturulan bu diyet; Madonna ve Demi Moore gibi dünyaca ünlü kişilerin 24 saatte 3 kilo zayıfladığı açıklandı.
Twilight (Alacakaranlık)  filmiyle son dönemde tekrar gündeme gelen olan Kurt Adam’lık olayı şu aralar filmin dışına taşan çok farklı bir alanda adından söz ettiriyor.
İngiliz medyasının Daily Mail gazetesine göre Kurt Adam diyetini Madonna ve oyuncu Demi Moore gibi ünlü kişiler yapıyor ve bu diyetle çok hızlı bir kilo kaybıyla yaklaşık 3 kiloya kadar zayıfladığı belirtiliyor. .

[ads1]
Kurt Adam diyeti, ayın dünyaya göre konumuna bakarak yapılıyor. Dolnunay diyeti olarak da isimlendirilen bu diyetin mantığı şu şekilde:  okyanus ve denizlerin geri çekilmesi ve ardından yükselmesi (med-cezir) ile  vücudumuzdaki su da aynı şekilde buna bağlı olarak o dönemlerde vücuttan su atılmasını hızlandırıyor. Kısacası bu dönemlerde yapılacak birkaç günlük sıvı diyeti ile günde 3 kiloya varan bir sıvı kaybı söz  konusu olduğu iddia ediliyor.

Beslenme uzmanı Selma Akın bu  diyet hakkında bilimsel bir dayanağın olmadığını, günde 2 ila 3 kilo verilmesinin doğru olduğu ama bu 2-3 kilo vücutta bulunan yağ değil sadece ödemin atıldığının altını çizdi ve şöyle devam etti: “Vücut bazı hastalıklardan dolayı su toplar ve bunu dışarıya atmakta zorlanır bazen hastalara doktor tarafından ödem söktürücü ilaçlar verilebiliyor. İşte bu aynı Kurt adam diyeti gibi etki gösteriyor. Ödem söktürücü ilaç içildiğinde en az 1,5 -2 kilo su vücuttan atılıyor.

Bu Kurt adam diyeti  denilen şey ise sadece gündemde popülerlik kazanma ve ilgi çekmek için ortaya atılan bir iddiadan başka bir şey değildir. Buna itimat etmeyin.” diyerek kadınlara  ve genç kızlara uyarıda bulundu.

©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. kamile dedi ki:

    Saçma böyle bir diyetin olması mümkün bile değil. Bir kere bu diyet bile değil. kadınları kandıracak baika birşey bulamadılar galiba. günde 3 kilo verek sıkar…. anca yağ aldırmayla günde 3 kilo zayıflanır. diyet yaparak değil.

Yorum Yaz