Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Kasım 2018

Bu Uyuşturucuyu Kullananların Eti Çürüyor

Bugün size hiç hoş olmayan hatta şok olabileceğiniz bir olayı yazmak istedik. Bu haberi kadın sitesinde yazmak belki bizim işimiz değil ama ben bir kadın olarak, anne olarak bu haberi sizlerle paylaşmayı kendime borç bildim.
[ads2]
Sizin de çocuğunuz eşiniz arkadaşınız uyuşturucu bağımlısı olabilir. Narkotik bağımlılığının insana en kötü şeyleri bile yaptırdığını herkes biliyor, izliyor. Şimdi size bahsedeceğimiz Krokodil uyuşturucu eroinden 10 kat daha zararlı, eroine oranla daha  ucuz, evde yapılabilen ve hasarı ölümden dahi kötü sonuçlar doğuran bir madde karışımıdır.
Peki neden krokodil denmiş?
Çünkü vücutta gösterdiği etki crocodile (timsah) derisine benzeyip yeşil olması ve derinin pullanıp dökülmesine benzediği için.

desomorphine-krokodil-uyusturucu-narkotik
Krokodil diğer adıyla desomorphine uyuşturucu ilk defa 2002 yılında Sibirya’da ortaya çıkmış ve daha sonra bütün Rusya’ya dağılmış bir narkotiktir. Etkin maddesi kodein olan eroinden 10 kat daha zararlı ve en tehlikeli  uyuşturucu maddedir.
Krokodilin yapımında kullanılan malzemeler; benzin, yağ, iyot, tiner ve kodein, aseton, banyo tuzu vb. maddelerin karışımından üretililiyor.
Dünyada en fazla narkotik bağımlısı olan ülke Rusya’dır. Codeine (kodein) maddesinin Rusya’da reçetesiz ve ucuz bir şekilde bütün eczanelerden  temin edilebilmesinden dolayı, krokodil uyuşturu Rusya’da parasız fakir kişiler tarafından kullanılıp yaygınlaşmasıyla ölüm saçmaya devam ediyor. Durum sadece Rusya ile sınırlı da değil artık. Ukrayna, Kazakistan, Kırgısiztan gibi orta asya coğrafyası ile Amerika, ve Avrupa ülkelerine de sızmaya başlamış ve acil alarm verilmiştir. Türkiye’de henüz krokodil vakası mevcut değil. Ama dünyada salgın olan bağımlılık onu da ülkemize çekecektir.

Krokodilin ilk kullanımından itibaren kişi bağımlı hale geliyor. Diğer uyuşturucular kadar uzun süreli bir keyif vermemeside cabası (maksimum 2 saat). Kullananan kişilerdeki ilk zararlı etkisi vücutta doku kaybı, et çürümesiyle başlıyor. Vücudun bütün sinir sistemini ve bağışıklık sistemini kısa bir sürede çökertiyor.
Bu zehri 6 aydan fazla kullananlarda ampütasyona (uzuvların kesilmesine) sebep olacak şekilde damarları tıkatıp kangrene neden oluyor.

desomorphine-krokodil-uyusturucu-narkotikYapımı ise oldukça basit olan krokodilin malzemelerini bir eczaneden bulmak ve satın almak oldukça basit.
Örneğin kodein içerkli ilacı herkes eczaneden satın alıp yapabiliyor. (Kodein içeren bir kaç ilaç ismi  Aferin, Vermidon-K vb)
Bütün malzemeleri un haline getirip kaynattıktan sonra kahverengi renkte olan sıvı madde bir iğne ile vücudun herkangi bir yerine enjekte ediliyor. Yaşayan ceset olarak nitelendirilen bağımlıların yaşama ömrü ise 2 ila 3 yıl arasında değişiyor. Ölüm sebebi ise organların işlevini yerine getirememesi ve çürümeye başlaması.

Sizin için krokodilin merkezi olan Rusya’dan bir kaç kare fotoğraf ekleyeceğim ama hepsini bu yazıya koyup daha fazla yazıyı boğmak istemedim.

krokodil-uyusturucu-desomorphine-rusyaRusya’da krokodil kullananların günlük yaşamından fotoğraflara ulaşmak için fotoğrafın üzerine tıklayın.

İnanmakta zorluk çekenler için hastanede çekilmiş video kaydıda bulacaksınız.
©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Isımsız dedi ki:

  Hemen verdiğiniz tarifi deniyorum.

 2. !:&!(sLMn dedi ki:

  Eski bir bağımlı olarak, şaşkınlıkla merak ederim. İnsanları bu hale düşürenleri, bir de çok basit yardım elini uzatmaya aciz kalanları anlamakta güçlük çekiyorum. Evet bu batağa düşen ve düşebilecek insanlar zayıf karakterlidir. Peki daha demin bahsettiğim o diğer insanlar?! Kendim kodein yaparak kullanmışlığım var. Yukarıda bahsedildiği gibi kodeini bulmak cidden çok kolay. Ama bahsi geçen uyuşturucuyu ilk defa duyuyorum. İşin aslı Türkiye’nin böyle bir durumla karşılacağını da pek sanmıyorum. Bir paket sigaradan ve bir şişe kalitesiz biradan daha ucuza eroin satılan bir ülkedeyiz. Olsa, olsa merak yüzünden başımıza bu bela açılabilir. Keza daha pahalı ve zahmetli olduğundan, bir kaç dene sonrası kullanan kişi ve kişiler gerisini getirmez diye düşünüyorum. Asıl anlatmak istediğim konuya geri dönelim. Etrafınızda hiç ummadığınız, hiç beklemediğiniz insanlar ve belki hiç üzülmez, en dertsiz, tasasız dediğiniz. Keza hep çok mutlu, mesut görüp, bildiğiniz insanlar; sizin o “Pislik biri, içindeki kötülüğü dışa taşmış, zayıflığı yüzünden böyle iğrenç durumlara düşmüş basit bir uyuşturucu bağımlısı. her türlü şey beklenir bundan!!!” dediğiniz insanla aynı kişi oluyor çoğunlukla. Olayın en trajikomik yanı ise sizin sürekli mutlu bildiğiniz ve hiç bir derdinin, tasasının olmadığını sandığınız kişi, kişiler bu batağa arkadaşları yüzünden düşüyor. Fakat onun bu arkadaşları, o sandığınız şekilde madde bağımlısı, insanları kötü yola sürükleyen, pislik insanlar değil maalesef. O tarz insanları genelde etrafındaki normal arkadaşları uyuşturucuya sürükler. Hiç farkında olmadan bunu yaparlar. Çünkü o kişiyle sürekli dertler paylaşılır, yaşanılan sorunlar anlatılır. Keza sanki onun hiç derdi yokmuşcasına davranılarak, hep bir gırgır şamataya tabi tutulur. En önemlisi ise sürekli dile getirilmese bile
  “-Senin hiç derdin yok ki sen bizi hiç bir zaman anlayamazsın. -Keşke senin gibi olsam. Kendi küçük dünyamda gerçek hayattan habersiz ve o senin basit hayal dünyanda aptal bir şekilde yaşayabilseydim… -Sen aşkı bilmezsin -Sen bu dünyada neler olduğunu, ne açılar çekildiğini göremezsin. Sen acı çekmediğin için bilmezsin. -Sen doğruları ve gerçekleri arayarak acı çekmektense, yalanlar ile köleleştirilip ve kendi gözünü boyayarak sahte bir mutluluk peşinde koşarsın ancak.” Sen,sen, sen denilen ama aslında ben, ben, ben bencilliğini yaşatan, gereksiz megolaman diyaloğuna tabi tutulmasıdır. Bunu bu kadar abartarak uzatmamın sebebi ise çok basit bir hata olmasıdır. Kişi karşısındakini duyarsızlığı yüzünden suçlamalarda bulunurken. Çok basit, çok kolay bir şekilde kendi duyarsızlığına kör oluyor. İşte trajikomik olan bölüm bu. Sanki kendi şahsi sorununu yüklemesi yetmemişcesine bir de yanındaki aşırı duyarlı bir insana, sebepsizce kendi duyarsızlığının suçunu yüklüyor. Bu tarz insanlara, yani sorunlarını içe dönük yaşayarak, sorunlara çözüm arayışında olan insanlara ailesi de dahil genel anlamda bilinçsiz bir şekilde ve şuursuzca bu anlattığım vb. kötü davranışlara maruz bırakılırlar. O kötü dediğiniz insanlarla bir ara tabularınızı yıkarak konuşmaya çalışın. En mutsuz, intihara meyilli gözükenin hayat hikayesinde. Benim bu bahsettiğim saçmalığı görme oranınız çok yüksektir. Neden böyle uzun, uzuna saçmaladığımı o zaman daha net anlayabilirsiniz.

  – En iyi kişi kendinden çok ait olduğu sosyal toplumu düşünen, onun varlığının ve mutluluğunun korunmasına kendini adayan insandır.

  Mustafa Kemal Atatürk

  1. Kadının Kitabı dedi ki:

   Selman bey,
   içten ve samimi yorumunuz için çok teşekkür ederiz.
   Çoğunlukla haklısınız.
   Umarız gerçekten de krokodil uyuşturucu olarak yapılan bu tarzdaki uyuşturucuyu Türk gençleri denemez. Çünkü Rus sitelerinde krokodil uyuşturucu araştırması yaptığımızda elimize çok acıklı hayatlar, ve geri dönüşü olmayan çıkılmaz sokaklar çıktı.
   Bunları da farklı bir başlık altında toplamayı düşünüyoruz.
   Atatürk’ün söylemiş olduğu cümle de tam oturmuş.

Yorum Yaz