Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ocak 2019

Kolay Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı?

[ads1]Evliliğin cicim  aylarını geçip, işiniz gücünüz de yerine geldiyse artık evde yeni bir heyecan yeni bir sesin ihtiyacını hissetmeye başlıyorsunuz. Bu ihtiyacı hissetmenizle birlikte artık bir bebek sahibi olmanın vakti gelmiştir. Ancak istediğiniz halde hala hamile kalmamış olabilirsiniz. Bazen evli çiftlerin ikisinde de anatomik olarak hiç bir problem, hastalık ya da kısırlık teşhis edilmesede çiftlerin yüzde 15’inde hala nedeni belli olmayan infertilite (kısırlık) olabiliyor.

Peki hamile kalmak için en uygun dönem ne zamandır? Korunmayı bıraktıktan ne zaman  sonra hamile kalınabilir? ayrıca kolay hamile kalmak için ne yapmak gerekir? Merak edilen bu ve buna benzer soruların yanıtlarını Jinekolog Operatör Dr. Turgay Karakaya yazımızda açıklıyor.

İşte hamile kalmanızı kolaylaştıracak  7 tavsiye:

1. Korunmayı bırakmak

Hamile kalmanın ilk yolu elbetteki her türlü korunmayı bırakmak, varsa  spirali çıkartmak olacaktır. Doğum kontrol hapı kullandıysanız eğer hamile kalmak için en az 1 ay kadar beklemeniz gerekecektir.

2. Düzenli bir cinsel yaşam

Hamile kalmak için mutlaka düzenli olarak cinsel ilişkiye girmelisiniz. Haftada  en az 3 kere ilişkiye girmelisiniz. Aksi takdirde yumurtlama vaktini kaçırmış bir daha ki aya kadar beklemek zorunda kalabilirsiniz.

3. Kayganlaştırıcı vb. şeyler kullanmamak

Spermin kalitesi ve uygun yumurtayı döllemesi için kayganlaştırıcılar, jeller, geciktiriciler ya da doğal olan tükürüğü dahi kullanmamalısınız.

hamile_kalma_yontemleri-2

4. Cinsel ilişkiden hemen sonra banyo ya da duşa girmemek

Kadının rahmine sperm girdiğinde onun orada yerleşmesi için bir süre beklenmeli cinsel birliktelikten hemen sonra banyoya gidip temizlenilmemeli.

5. Uygun pozisyonda uzanmak

Kadın ilişkiden sonra ayağa kalkarak gezmemeli hatta mümkün mertebe sırtüstü yatarak ayaklarını duvara dayamalı ve biraz o şekilde uzanmalı ve spermin akıp gitmesini engellemeli.

[ads2]6. Doğru ve sağlıklı beslenmeli

Kadın ve erkek eğer bir bebek sahibi olmak istiyorsa yumurtalarının daha verimli ve sağlıklı olması için doğru ve sağlıklı bir şekilde beslenmeli. Erkek spermin kalitesini artırmalıdır.

7. Umutlu olun

Asla umutsuzluğa kapılmayın. Daima pozitif düşünün ve kendinizi mutlu edecek olumlamalarda bulunun. Her şey pozitif düşünceyle gelişir. Birkaç ay olmadı diye olmayak gözüyle bakmamalısınız. Moral oldukça önemlidir.
Kadının Kitabı.com özel haberidir. İzinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz