Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ocak 2019

Kol Sarkması Neden Olur? Ne Yapmalı?

İnsan  yaşlandıkça metabolizma yavaşlar, hücreler kendini yenileyemez vücutta  sarkmalar meydana gelir. Elbette ki bu doğal bir sürecin göstergesidir. Eğer siz yediklerinize içtiklerinize ve egzersizlerinize gerekli olan önemi gösterirseniz bu süreçte hiç bir şey yapmayan kişilere kıyasla gözle görülür farkla bir fit hal alacaksınız. Peki bu vücuttaki sarkmalar için ne yapmalıyız? Tabi ki egzersiz hareketleri birinci önerimiz olacaktır. Ancak her hareket belli bir bölgeye etki ediyor. Biz size bugün Koldaki Sarkmalar ile ilgili bilgiler vereceğiz.

kol-egzersizi-agirlik-kaldirma

Ağırlık Kaldırın!
Ağırlık kaldırma egzersizleri yağ yakmak için ve sarkan bölgeleri sıkılaştırmak için en ideal yöntemtir.
Ağırlık kaldırdığınızda koldaki kaslarınızın çalışmasını sağlar ve onları daha sıkı tutar.Vücudunuzdaki kasları ne kadar fazla çalıştırırsanız o kadar sıkı, düz görünümlü ve biçimli olacaktır. ağrılık kaldırırken kendinizi bir anda fazla zorlamadan, sayıları ve ağırlığını kendinizi alıştıra alıştıra arttırın.

sinav-kol-sarkmasi-egzersiz-1

[ads2]Şınav Çekin
Koldaki kaslarınızın çalışmasını bir de şınav çekerek sıkılaşmasını sağlayabiliesiniz. Genellikle şınav bizim işimiz değil deriz. Bize göre değil hemen yoruluyoruz şeklinde söylemlerde bulunuruz. http://kadininkitabi.com
Spor yapmanın kadını erkeği olmaz aslında. O yüzden sizde T-Shirt giydiğiniz zaman sıkı kollara sahip görünmek istiyorsanız, hemen bu şınav egzersizine başlamanızı tavsiye ederiz.
İlk gün 3 şınav, 2. gün 4 şınav, 3.gün 5 şeklinde kendiniz göre bir artış belirleyip günden güne daha da sıkılaştığını göreceksiniz. İlk olarak yavaş yavaş başlayıp, sonrasında sayıyı artırabilirsiniz.

Makas Hareketleri
Öncelikle ayakta dik bir şekilde durun. Kollarınızı ileri doğru düz uzatın.Daha sonradan Makas kullanır gibi kollarınızı da ona benzer şekilde çapraz hareket ettirin. mesela önce sol kolunuz üstte kalsın sonra sağ kolunuz. Her gün bu  şekilde en az 20 kere tekrar edin. Ne şınav kadar zor, ne de ağırlık kaldırmak kadar 🙂
kol sarkması
Ters Şınav Pozisyonu
Bu hareketi yapmanız kol kaslarının gelişmesinde rol oynayacak. Hem bu hareket kolay hem de yanınızda taşımanıza gerek olan herhangi bir spor aleti de yok.
©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz