Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Aralık 2018

Neden Kız Çocukları Babalarını Daha Çok Sever?

[ads1]Aslında çocuklar hem annelerini hem de babalarını çok severler. “Kimi daha çok seviyorsun?”konusunda bir ayrım yapmaları istendiğinde çocuklar önce tereddüt içinde kalırlar daha sonra ise hangi taraf onunla daha fazla ilgileniyor ve bir dediğini iki etmiyorsa onu daha çok sevdiğini söyler.

kizlar neden babalarini-sever

Kız çocukları, erkek çocuklarına göre doğası (fıtratı) gereği kat be kat daha sevimli, daha cana yakın ve daha sıcak kanlıdır. Kızlar, erkek çocuklarına kıyasla daha çabuk iletişim kurar ve kendilerini daha çabuk sevdirmeyi başarırlar.
Erkekler doğdukları andan itibaren kaba bir yapıya sahiptir. Yani ınga demeleri bile kızın sesine göre daha kalındır. Bu elbette kötü anlamda değil. Doğası gereği.
Erkek çocukları yanına bir erkek arkadaş bulduğu anda evde dışarıda kıyamet kopar. Hemen paldır küldür bir oraya bir buraya koşarlar, olmadık yerlerde maç yapar, kavga ederler. Kızlar gibi oturup da evcilik oynamazlar ya da oyuncak barbie bebeklerinin saçını tarar onları birbirleriyle konuşturmazlar. Kızların birçok hal ve hareketi sakin ve uyum doludur. Baba erkek çocuklarına dur sus derken, kızlarını sessiz bir şekilde oynadığını görünce kanı kaynar ve hemen öpüp başını okşamak ister.

kizlar neden babalarini-sever-1


Kızlar hem sevimli hem de giysilerindeki cıvıl cıvıl renkler nedeniyle de babanın gözüne daha sempatik görünür ve kız çocuklarıyla daha fazla ilgilenmek isterler. Kız çocuklarla daha kibar konuşmaya çalışırlar. Onu incitmemek için. Kızlar da doğası gereği hem çok nazlı hem de çok alıngan olabiliyorlar.
[ads2]Babalar kızlarına gösterdikleri bu özel ilgi ve alakadan dolayı kızlar tarafından çok sevilirler. Baba, kız çocukları için daima bir kurtarıcı ve odak noktasıdır. Baba, kardeşler arasında kızı da koruyup kollar. Örneğin kavga eden kız erkek çocuklar arasında daima kız korunur. Hemen kızı kurtarmak ister baba. Çünkü kızlar hem çelimsiz hem de erkekler kadar güçlü bir yapıya sahip değildir. “Kızlar,babalarının yaptığı ve söylediği şeyleri asla unutmazlar. Aslında kızlar en çok da babalarına kırılır ve en çok da babalarıyla mutlu olurlar.”
Doğal olarak kızlar babalarını çok severler.
Kadınınn Kitabı.com özel haberidir. İzinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz