Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ocak 2019

Kırışıklıkların Geç Oluşması İçin Öneriler

[ads1]Zaman geçtikçe cilt yaşlanır ve doğal olarak kırışmaya başlar. Kullanılan kozmetik ürünler makyaj malzemeleri direkt güneşin altında kalma sigara ve alkol kullanımı gibi iç ve dış faktörler erken kırışmasına ve yaşlanmasına neden olur.
Peki bu cilt kırışmasını önlemi nasıl alınır? Güzellik uzmanı Merve Gedik kadının kitabı.com için cildin yaşlanmasını etki eden faktörleri ve ne yapılması gerektiğini paylaştı.

1. Cilt bakımı yaparken doğal ürünler kullanın ve düzenli bir yaşam benimseyin
Cilt kırışıklıklarını ortadan kaldırmak istiyorsanız eğer doğal yoldan yapmalısınız. Tabiki doğal yoldan yapmaya çalıştığımız da uzun bir zaman sürecektir . Ancak bu şekilde yaptığınız doğal anti aging yani yaşlanma karşıtı uygulamalarını zaman içinde fark edeceksiniz. Erken başlatılan anti aging uygulamalar cildin daha geç kırışmasına ve yaşlanmasına sağlayacaktır. elbette bu uygulamaların yanında bol bol su içmeli düzenli ve sağlıklı beslenmeliyiz alkol sigara gibi zararlı alışkanlıklardan kurtulmalı ve sıkı diyet yapmaktan uzak durmalıyız.Çünkü sert diyetler ya da bir diğer adıyla şok diyetler cildi bir anda  nemsiz, yağsız bırakabilir. Bu şekildeki dalgalanmalar cildi olumsuz yönde etkiler ve daha çabuk bozulmasına neden olur. Bu yüzden düzenli beslenmek şart.

cilt-kirisiklik-giderme

[ads2]2. Kırışıklık karşıtı ürünler kullanın
Kırışıklıklar için geliştirilen birçok ürün bulunmaktadır. Bazı kırışıklı önleyici ürünler yüzde 100 doğal bazıları ise tamamen kimyasal içerikli olabilyor. Bu yüzden aldığınız ürününün doğal ve kimyasal ürün içermemesine dikkat edilmelidir. Ne yaparsanız yapın cildi zamanın yıprattığı bir gerçek. Er ya da geç cildiniz kırışıp buruşacak ancak siz bunu doğru ürünler kullanarak biraz daha geçiktirebilirsiniz.
Artık elden gelen bir şey kalmadıysa bıçak altına yatarak operasyon geçirmek sizin tercihiniz olacaktır.
Kadının Kitabı.com özel haberidir izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz