Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Aralık 2018

Kırılan Tırnaklara Nasıl Bakım Yapılır?

[ads1]Kadınların en çok sevdiği şeylerden biri uzun saç, biri de uzun tırnaklardır. Ancak saç da, tırnaklar da uzadıklarında yapısı gereği kırılmaya başlıyor ya da bir yere takıldığı için hasar görüyor. Saçların uçları kırıldığında veya çatallaşmaya başladığında uçlarını keserek bakımını kimse fark etmeden yapmış olursunuz. Ne yazık ki kırılan uzun tırnaklara bu bakım yapılamıyor. Bir tırnak kırıldığında ya da kenarından yırtılmaya başladığında diğer 9 tırnağıda aynı boyda kısaltmak gerekir.

Bir kadın buna bir çare düşünmüş ve bakın nasıl bir çözüm yolu keşfertmiş hep birlikte görelim. Biz bu fikri çok beğendik ve Kadının Kitabı.com olarak sizinle de paylaşmak istedik.
kirilan-tirnak-nasil-onarilir-resimli 2

1. Öncelikle tırnağınızı temizleyin.
2. Ardından küçük bir tele parçası kesin. (Tele genellikle giyim atölyelerinde ceket yakalarında ve gömlek manşetlerinde sert bir şekilde kalıp gibi dursun diye kullanılıyor.)
3. Tırnağın kırılan yerine biraz japon yapıştırıcısı sürün.
4. Teleyi tırnağınızın üzerine yerleştirin
5. Üzerine japon yapıştırıcısı dökerek tırnağa iyice yapışmasını sağlayın.
6. Son olarak tınağınızdaki kuruyan teleyi tırnağınızın boyuna göre kesip üzerine parlatıcı üje sürüp istediğiniz bir renk oje ile tırnaklarınızı rahatça kullanabilirsiniz.

[ads2]Eğer tırnaklarınız sürekli soyuluyor ve hemen kırılmaya başlıyorsa tırnak sertleştirme yöntemlerinizden birini deneyerek daha sert ve bakımlı tırnaklara sahip olabilirisiziz.
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız
Evde tırnak bakımı nasıl yapılır?
Tırnakları sertleştirmek için  ne yapmalı?
Kadının kitabı.com özel haberidir. İzinsiz kullanılamaz.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz