Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Kasım 2018

Kimyasal Peeling Nedir?

[ads1]Güzel, yumuşacık saten gibi bir vücut için belli bir yaştan sonra cildimizi ölü hücrelerden arındırmamız gerekiryor. Çünkü hücre yenilenmesi çocukluktaki kadar hızlı olmamakla birlikte daha hücreler fazla yıpranıyor.
Bu yazımızda kimyasal peeling hakkında detaylı bilgi vereceğiz.
Kimyasal peeling nasıl yapılır?
Kimyasal peeling uygulamadan önce ve sonra nelere dikkat etmeli? gibi bütün bu soruların cevabını ve daha fazlasını bu yazımızda topladık.

Kimyasal peeling nerede ve nasıl yapılır?
Kimyasal peeling evde yaptığınız arındırma işlemi gibi değildir. Mutlaka uzman bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir.

Dermatolog Dr. Canan Savaş İyigün, kimyasal peeling’in mutlaka hastane ortamında yaptırılması gerektiğini ve hastaya, beklentileri ve uygulama sonunda olabileceklerinin önceden belirtilmesi gerektiğini ve bir doktor tarafından yapılmazsa ciltte lekeler ve geç iyileşen yaralar olabileceğini belirtti.

Kimyasal peeling hangi problemler için uygundur?
Güneş lekeleri, kırışıklıklar, akne ve sivilce izlerinin yok edilmesi ve cildin nem- yağ seviyesini kontrolde tutmak için uygulanabilir.

Hangi renk tenler Kimyasal peeling’e uygundur?
Kimyasal peeling bir sanattır ve bunu yapan doktorun tecrubesi çok önemlidir. En iyi sonuçlar da açık renkli tenlerde ve derisi ince olan kişilerde görülmektedir. Koyu renkli tendekilere kimyasal peeling uygularken daha fazla dikkatli olunması gerekmektedir. Kimyasal peelingm yapıldıktan sonra güneş ışınlarından ve tahriş olmamasına özen gösterilmelidir.

Kimyasal peeling’de ne tür maddeler kullanılır?
Kimyasal peeling’de glikolik asit, salisilik asit, jessner solüsyonu ve triklorasetik asit gibi kimyasal içerikli maddeler kullanılmaktadır.

Herkese aynı oranda mı bu maddeler kullanılır?

Elbeteki hayır. Bu maddeleri kullanırken yaş, cilt tipi, cinsiyet, işlem yapılacak bölge ilkolarak göz önünde bulundurduğumuz faktörlerdir.

Ortalama seans sayısı ne kadardır?

Kimyasal peeling uygulamalarında yüzeysel arındırma yapılacaksa 6-7 seans yeterlidir.

[ads2]Kimyasal peeling hangi problemler için uygundur?
-Leke tedavisi (yaşlılık, doğum sonrası, güneş izleri gibi )
-İnce ve orta derinlikteki kırışıklık izlerinin tedavisi
-Sivilce izlerinin yok edilmesi
-Kaba cilt yapısının düzgünleştirilmesi
-Gözenekli cildin pürüzsüzleştirilmesi
-Genel olarak cilt bakımı ve yağ seviyesinin normale getirmek için yapılmaktadır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz