Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Aralık 2018

Kerem Bürsin

4 Haziran 1987 İstanbul doğumlu ünlü oyuncu Kerem Bürsin hakkında ne var ne yok sizlerle… Yakışıklı oyuncu şu sıralar popülerliğini sevgilisi Serenay Sarıkaya ile birlikte rol aldığı Mavi reklamlarında daha da artırdı. 2006 yılından beri oyunculuk yapan ünlü aktörün bir ayağı Amerika’da. Hollywood yapımlarında İngilizce ve Türkçe dillerinde rollerde oynayan genç oyuncunun Türk televizyonlarında çıkış yakaladığı ilk dizi projesi Kanal D’de yayınlanan Güneşi Beklerken projesi oldu. Ünlü yönetmen Çağan Irmak’ın Unutursam Fısılda adlı dönem filminde sinemada da boy gösterdi yakışıklı oyuncu. Mehmet Günsür ve Farah Zeynep Abdullah ile başrol oynayan Bürsin, eski zaman kıyafetleri içinde bir müzisyeni canlandırmıştı.

Şeref Meselesi dizisinde Yiğit rolüyle genç kızları kendine hayran bırakan Kerem Bürsin, dizideki karakteriyle Ulan İstanbul dizisine de bir bölüm konuk oyuncu oldu. Yapımcı Roger Corman’ın Sharktopus ve Palace of the Damned adlı televizyon filmlerinde, bazı bağımsız filmlerde ve kısa filmlerde rol aldı. Hızlı, hareketli ve verimli bir gençlik yaşayan Bürsin şu ülkelerde ve yerlerde yaşadı:

Türkiye (İstanbul, Ankara), ABD (Teksas, Boston, Los Angeles), Malezya (Kuala Lumpur), Endonezya (Medan, Cakarta), İskoçya (Edinburg), Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai ve Abu Dabi). Üniversitede pazarlama iletişimi bölümünden mezun oldu ve oyunculuk dersleri aldı. Bu kadar çok ülke gören, kültürünü pekiştirmiş, eğitimli ve yetenekli bir gencin şansı da olmalıydı. Bürsin’de talih de vardı ve adım attığı her iş tuttu. Az konuşuyor, zeki, eğlenceli, karizmatik, cool ve çok yakışıklı… Haliyle herkes ondan söz ediyor.

Şimdiye dek ABD’de 5 adet tiyatro oyununda oynamış genç oyuncu. Lipton, Line, Turkcell Super Online, El Polo Loco ve Mavi reklamlarında da boy gösterdi. Onlarca dergiye kapak oldu, pozlar verdi. Röportaj için yüzlerce teklif aldı. Aldığı ödüllere geçecek olursak; ilk ödülü Amerika liseler arası tiyatro en iyi erkek oyuncu ödülü idi. Evvy, Ege Üniversitesi, Kristal Fare, Dilek Ödülleri, Altın Objektif, Ayaklı Gazete, GQ Men, İTÜ ve GSÜ EN ödül törenlerinde birçok ödüle layık görüldü.

Kameralar karşısında çekingen tavırları, aksanlı Türkçesi ve gülüşüyle daha da bir heyecanlandırıyor sevenlerini Kerem Bürsin… İçi dışı Batılı adamlardan. Bir röportajında ‘dua bilmem, el öpmem, cenazeye gitmem’ demişti. Tüm hayatı yurt dışında geçen biri için bunlar çok normal. Son birkaç yıldır Türkiye’de yaşıyor. Bürsin’in babası ODTÜ mühendislik mezunu, uluslar arası bir petrol şirketinde üst düzey mühendis. İstanbul’da doğan Kerem ise baba mesleğinden dolayı henüz 10 aylıkken ülkesinden çıkmış ve dünya yolculuğu onun için başlamış.

Kendini sıcakkanlı, uyumlu, kolay adapte olabilen, ön yargısız biri olarak tanımlıyor Bürsin ve bunu da çok kültürlülük olayına bağlıyor. Aile bağları oldukça güçlü ve bir ablası var. İkizler erkeği olan Kerem Bürsin, doğal saç rengi ile de dikkat çekiyor. Saçı sakalı, kaşları kızıl, sarı ve kumral arası çok tatlı bir renkte. Boyu ise 1,79 metre. Sosyal medya hesabında paylaştığı her fotoğraf binlerce yorum ve beğeni alıyor. Özellikle üstsüz çektiği bir karede arka planda deniz var. Evinin balkonuna uzanmış ve muhteşem kasları ortaya çıkmış. Genç kızların ilan-ı aşk ettikleri kadar var. Bir süredir birlikte olduğu Serenay Sarıkaya ise Kerem Bürsin ile oldukça mutlu görünüyor.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz