Kegel Egzersizi Nedir? Nasıl Yapılır?

Kegel Egzersizi Nedir? Nasıl Yapılır?

Kegel egsersizi nasıl yapılır?

Kegel egzersizlerinde vajinal kaslarınızı kasıp birkaç saniye kasılı bekledikten sonra bırakın, 1-2 saniye sonra tekrar kasın ve kasılı olarak yine birkaç saniye bekletin ve bu kasma-bırakma hareketini tek seferde 10-15 defa yapın. Bu kasma hareketi günde farklı saatlerde 2 yada 3 defa tekrarlamanız gerekmektedir.
Eğer kasma hareketini yapamadığınıza inanıyorsanız parmağınızın birini kullanarak yapabilirsiniz. Bunun için sırtınızın üzerine yatın ve bir parmağınızı yavaş yavaş vajinanıza sokun. Parmağınızı sokmaktan çekinmeyin herhangi bir zararı yoktur.

Vajinanızın içinde bulunan parmağınızı vajinal kaslarla sıkmaya başlayın. İşte bu kasları çalıştırdığınızı parmağınızın sıkışmasından anlayabilirsiniz. İsterseniz daha sonraları iki parmağınızı da kullanabilirsiniz.

Egzersiz esnasında sadece vajinal kaslarınıza odaklanmanız gerektiğini unutmayın.Ayrıca Kegel Egzersizlerini Cinsel ilişki esnasında da yapabilirsiniz. Bunu yaparken hem eşiniz hem de siz daha fazla zevk alacaksınız.

Kegel egzersizlerini ilk olarak 15 defa ile yapmaya başlayın daha sonraları 5′er 5′er artırarak 100′e kadar çıkın.

Kegel egzersizi yapmanın faydaları nelerdir?

*Kegel egzersizlerinin özellikle kadınlara çok faydası vardır.
*idrar kaçırma önlenir,
*Mesane, rahim ve barsak ta oluşabilecek sarkmalar önlenir,
*Hamile kadınların normal doğum yapması kolaylaşır,
*Doğum yaptıktan sonra açılan vajinanın eski sıkılığına gelmesini sağlar,
*Kadın ve erkekde cinsel ilişki sırasında hazzı arttırır,
*Cinsel isteksizliği giderir,
*Orgazmın kolaylaşmasını sağlar,

Kegel egzersizlerini en az 6 ay boyunca yapmalısınız.Kegel egzersizlerini yapmaya başladıktan 1 veya 1.5 ay sonra faydasını hissetmeye başlarsınız. Bu süre bazı kişilerde 3 ila 6 aya kadar uzayabilir. Kegel egzersizlerini yaptığınız zamanlarda kalçanız, karnınız veya beliniz ağrıyorsa egzersizleri hatalı yapıyorsunuz demektir.

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız
Kadınları seksten soğutan sebepler
Erkekler yatakta ne istemez?
©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Bir önceki yazımız olan Kadınlarda Orgazm Problemine Karşı Çözüm Yolları başlıklı makalemizde Kadınlarda Orgazm, Kadınlarda Orgazm Problemleri ve Kadınlarda orgazm Sorununa çözüm hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


beş × = 20

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>