Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ocak 2019

Kegel Egzersizi Nedir? Nasıl Yapılır?

[ads1]Kegel egzersizi nasıl yapılır?

Kegel egzersizlerinde vajinal kaslarınızı kasıp birkaç saniye kasılı bekledikten sonra bırakın, 1- 2 saniye sonra tekrar kasın ve kasılı olarak yine birkaç saniye bekletin ve bu kasma- bırakma hareketini te seferde 10- 15 defa yapın. Bu kasma hareketi günde farklı saatlerde 2 ya da 3 defa tekrarlamanız gerekmektedir.
Eğer kasma hareketini yapamadığınıza inanıyorsanız parmağınızın birini kullanarak yapabilirsiniz. Bunun için sırtınızın üzerine yatın ve bir parmağınızı yavaş yavaş vajinanıza sokun. Parmağınızı sokmaktan kesinlikle çekinmeyin bunun size  herhangi bir zararı yoktur. Vajinanızın içinde bulunan parmağınızı vajinal kaslarla sıkmaya başlayın. İşte bu kasları çalıştırdığınızı parmağınızın sıkışmasından anlayabilirsiniz. İsterseniz daha sonraları iki parmağınızı da kullanabilirsiniz

Egzersiz esnasında sadece vajinal kaslarınıza odaklanmanız gerektiğini unutmayın.Ayrıca Kegel Egzersizlerini Cinsel ilişki esnasında da yapabilirsiniz. Bunu yaparken hem eşiniz hem de siz daha fazla zevk alacaksınız.

kegel egzersizi-aparat

Kegel egzersizlerini ilk olarak 15 defa ile yapmaya başlayın daha sonraları 5’er 5’er artırarak 100’e kadar çıkın.

[ads2]Kegel egzersizi yapmanın faydaları nelerdir?
Kegel egzersizlerinin özellikle kadınlara çok faydası vardır.
İstem dışı idrar kaçırma önlenir,
Mesane, rahim ve bağırsakta oluşabilecek sarkmalar önlenir,
Hamile kadınların normal doğum yapması kolaylaşır,
Doğum yaptıktan sonra açılan vajinanın eski sıkılığına gelmesini sağlar,
Kadın ve erkekte cinsel ilişki sırasında hazzı arttırır,
Cinsel isteksizliği giderir,
Orgazmın kolaylaşmasını sağlar,

Not: Kegel egzersizlerini en az 6 ay boyunca yapmalısınız. Kegel egzersizlerini yapmaya başladıktan 1 veya 1.5 ay sonra faydasını hissetmeye başlarsınız. Bu süre bazı kişilerde 3 ila 6 aya kadar uzayabilir. Kegel egzersizlerini yaptığınız zamanlarda kalçanız, karnınız veya beliniz ağrıyorsa egzersizleri hatalı yapıyorsunuz demektir.
©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz


Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz