Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Aralık 2018

Kariyeriyerinize Ket Vuran 10 Davranış

[ads2]
1-Bu işyerinde motive olmak imkansız.

Başarıyı hedefliyorsanız eğer yalnızca bunu kendi kendinize telkin vererek ulaşabilirsiniz.  Bunu başkalarından  beklemeyin, elinizden gelenin en iyisini yaptığınıza emin olun. İçinizde şüphe bırakmayın. Bir kişi veya bir olay sizin keyfinizi kaçırdıysa bile bunu kendi içinizde  halletmeye çalışın. Çünkü sizi sizden  başka daha iyi bilen biri yok. Daha iyi bir iş çıkarmak için kimseden yardım beklemeden işinizin üstesinden  gelmeye çalışın.

2- Ofisteki  çalışanlar  hiçbir şey bilmiyor.

Devir, “takım çalışması” devri. Kendinizi aldığınız eğitimler nedeni ile bir profesyonel olarak nitelendirebilirsiniz  artık tek başınıza ulaşabileceğiniz başarıların sayısı çok azdır. Ofis içindeki problemler bile bir kişinin altından kalkamayacağı kadar karmaşıktır. Bu yüzden takım  arkadaşlarınızın size, sizin ise onlara bir gün  muhtaç olacağınızı unutmayın.

3-  Bu maaşa anca bu kadar çalışılır.

Kariyerinizde ilerlemenize köstek olan  en büyük söz! Aldığınız maaş gerçekten az olabilir. Siz veriminizi düşürdüğünüz zaman, iş yeri için az ama kendiniz için çok  daha fazla zarar  edersiniz. Potansiyelinizin altında efor harcarsanız, bir süre sonra üslerinizin gözüne batabilir kriz nedeni adı altında işini kaybeden bir kişiye dönüşürsünüz. Siz siz olun yapabildiğinizin en iyisini yapın. Hak ettiğiniz değer bu gün olmasa bile yarın yada bir başka iş yerinde mutlaka anlaşılır.

4- Eğitimimi tamamladım artık okumaya gerek yok.

Bu çağda okumadan bir şeyleri takip etmeden ne iş yerinde ne de özel  yaşamınızda bir seviyeye ulaşabilirsiniz. Hızla gelişen  bir dünyada  durağan kalmak oldukça yanlış bir tutum olur bu  yüzden  değişime ve yeniliklere açık olmalısınız.

5- Müdür beni dinlemiyor, şef ise bana taktı.

Zaten müdürünüzün işi başından aşkın bu yüzden de çalışanlarını anlamaya çalışarak zamanı geçiremez. Siz ondan bundan sızlanarak vakit öldüreceğinize, işinizi, sorumluluklarınızı, yaratıcılığınızı kullanarak elle tutulur sonuçları ortaya koymaya bakın.  İşte o zaman üslerinizin sizi gerçekten anlayıp anlamadığını veya takıp takmadığını göreceksiniz…

6-Tek başıma bunun üstesinden  gelemem.

Kimse yeni şeyler üretmiyor. Problemlere, zorluklara  karşı direnç gösterin hemen teslim olmayın. Bütün  problemlerin bir çözümü vardır. Üzerinde durdukça bir çıkış yolu keşfedebilirsiniz. Başlamak başarmanın yarısıdır.

7-  Yaptığım işten zevk almıyorum.
Eğer şu an  yaptığınız işi zorla ve istemeyerek yapıyorsanız ne o işin size yararı olur ne de sizin gönülsüz yaptığınız işe yararınız olur. Kariyer hedefliyorsanız muhakkak sevdiğiniz bir iş ile uğraşın. Kimse sevmediği işte yükselmek gibi bir hedef düşünmez.

8- Dünler bu günlerin yarını değil mi?

Erteleme hastalığının en belirgin sözü “yarın” dır. Hayata, işe, spora, diyete ve her şeye hep yarın başlarız. Yarın diye diye bir bakmışsınız ki 1 yıl geçmiş. Hani 1 gün sonraydı? Eğer kariyerinizde de iyi bir noktaya gelmek istiyorsanız karar verdiğiniz andan itibaren uygulamaya koyulun. Yoksa o yarınlar asla gelmeyecek.

[ads1]
9- Sorunlardan  kaçma yolları aramak.

Bazen her şey üst üste gelir ve  asla düzelmeyeceğini sanırsınız. Ve hemen  alternatif çözümler arayacağınıza önce oradan nasıl sıyrılırım derdine düşersiniz. Hiçbir  zaman iş, eş, şehir, ülke değiştirmek çözüm olmamıştır. Problemden kaçmak yerine problemi yerinde halletmek en mantıklı ve en akılcı bir tutum olacaktır.

10- Benden bu kadar  varsa bir yanlış düzeltsinler.

Sorumluluğunuz altındaki işi eksiksiz bir  şekilde tamamlayın. Yaptığınız işlerde başkasının eline koz vermeyin. Yaptığınız işte aranan kişi ve  en  iyisi olmaya çalışın. Tembellik ve özensizlikle adınızın bir arada konu olmasından kaçının, kaçının ki gıpta ile bakılan kişi siz olun.

©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz