Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Aralık 2018

Kanal D’de Yayınlanan “Ulan İstanbul” Yayından Neden Kalktı?

[ads1]Kanal D televizonunda her yeni başlayan dizi ne hikmetse kısa bir süre sonra yayında kaldırılma kararı alınıyor ya da erken final ile dizilere son veriliyor. Bununla alakalı bir liste çıkarsak ne biz yazabiliriz ne de siz bıkmadan okuyabilirsiniz.
Biz burdan size yayından apar topar kaldırılan dizilerin isimlerini bu başlığın adı aldında vermeyeceğiz.

Asıl konumuz olan Ulan İstanbul adlı dizinin neden tv de yayından kaldırıldığı. Bu sorunun aslında cevabı oldukça basit. Birincisi reyting oranı istenilen seviyeyi tutturamamış olması ikincisi de içerdiği argo kelimeler ve uygunsuz davranışların sürekli sansürlenmesi dizinin erkenden yayın hayatına veda etmesine neden oldu.

Ulan İstanbul dizi 2

[ads2]Ancak bu dizi Türkiye’ de bir ilke imza atarak yayından kaldırılmış olsa da artık belirli bir ücret karşılığı internet üzerinden izlenebilecek forma getirilecek. Ayrıca dizide hiç bir şekilde sansür uyguanmadan kişiler rahatça bip sesi olmadan ya da ses kısılmadan dizi izleme keyfine varabilecekler. Dizinin 1 bölümü de ortalama 45 dakikalık periyotlarla seyirci ile buluşacak. Korsan film olduğu gibi bunda da korsan şekilde izlenemez mi diye aklıllara da gelmiyor değil. Hele bir internete paralı bir şekilde düşsün o zaman hacker dizi severler bunun da çaresine bakacaklar diye düşünüyoruz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz