Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ocak 2019

Kalçalarınızı Sıkılaştırmak İçin Yalnızca Tek Hareket

[ads1]Sonbahar ve kış aylarının gelmesiyle birlikte yavaşlamaya başlayan metabolizmamız, hem kilo almamızı hem de vücudumuzun yağ üretimini arttıran bir takım etkileri de beraberinde getirir. Karın bölgeleriniz için farklı diyet ve egzersiz çeşitlerini daha önceki yazılarımızda sizlerle paylaşmıştık. Fakat özellikle evinizde günde yalnızca 10 dakika zamanınızı ayırarak sarkmaya ve selülitlenmeye başlayan kalçalarınızı sıkılaştırabilmeniz mümkün. Egzersiz ve spor uzmanlarının kalça sıkılaştırmak için en sık tercih edilen yöntemlerden birisi olan Plie Pulse hareketini özellikle tavsiye ediyor.

plie pulse ile zayiflama

Yapması en kolay ve vücudu çok yormayan bu hareketi günün farklı saatlerinde 3’er 5’er dakika yaparak yaklaşık 10 gün içerisinde eskisine nazaran daha sıkı kalça ve baldırlara sahip olmanız mümkün. Plie pulse çömelme hareketini yapabilmek için öncelikle belden yukarısını dik bir pozisyonda tutmanız gerekmektedir. Ardından yukarıdaki fotoğrafta görüldüğü gibi bacaklarınızı 60 derecelik bir açı ile sağa ve sola ayırıp, diz bölgenizden dik bir şekilde çömelme hareketi sayesinde anlık olarak baldır ve kalça bölgenizdeki kaslarınızın gerilmesini sağlayabilirsiniz. Plie pulse hareketini yapmaya başladığınız ilk birkaç gün kalçalarınızda hafif ağrı hissedebilirsiniz fakat ilerleyen günlerde bu ağrı ve hamlamadan eser kalmayacaktır.

plie pulse sopali

[ads2]Plie pulse egzersizlerini ek ağırlık ya da farklı duruş pozisyonlarıyla etkinliğini arttırabilirsiniz. Örneğin bir sopa yardımıyla aşağıda görüldüğü gibi çömelme hareketini yapmanız halinde kalça haricinde karın ve sırt bölgesindeki kaslarınızı da çalıştırmanız mümkün. Ya da yine yukarıda görebileceğiniz üzere plie pulse pozisyonundayken parmak uçlarında yukarıya doğru kalış hareketi sayesinde baldır kaslarını da çalıştırabilirsiniz. Özellikle kalçanızı forma sokmak için spor salonlarına gidenler bu hareketi mutlaka tanıyacak ve faydasını hatırlayacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz