Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ocak 2019

Kahve ve kafeinli içecekler göğüslerinizin düşmanı!

[ads2]Çok severek hatta bağımlısı olduğunuz kahve ve kola kadınların yine korkulu rüyası olarak karşımıza çıkıyor. Bildiğiniz üzere kafeinli içeceklerin selülite neden olduğunu bilip yine de içmekten kendinizi alamadığınız kafeinli içeceklere bu sefer kesinlikle son vermelisiniz.

İsveçli bilim adamlarının günlük düzenli kafeinli içecek içen 300’ü aşkın kadının üzerinde yaptığı araştırmadan yola çıkarak kafein içeren içeceklerin kadınların göğüslerinin küçülme olasılığından bahsetti.

Yapılan araştırma da bir gün içinde 3-4 bardaktan fazla kahve tüketen kadınların göğüslerinde ortalama %18 ila% 20 küçülme meydana geldiği ortaya çıktı. Uzmanlar bu değişimi “gen mutasyonu” olarak adlandırıyor. Kahvenin içinde bulunan bileşenler ile kadın vücudundaki genlerin tepkimeye girmesi sonucunda bu durumun gerçekleştiğini açıkladılar.
[ads1]

Bilim adamları tepkimenin yalnızca kafein içeren yiyecek ve içecekler söz konusu iken mümkün olduğunu dolayısıyla göğüslerinin küçük olmasından şikayetçi kadınların bundan sonra kafeinli içeceklere karşı daha duyarlı olması gerektiğini vurguladı.
©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz