Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Aralık 2018

Kadınlarda Görülen Cinsel Sorunlar

Kadınların yıllardır sorun yaşadıkları problemlerden biri olan cinsellik korkuları, yenilmesi zor bir durum olsa da bu konuda gerekli destekler alınarak sonuca ulaşılabilir. Bu sorunun oluşabileceği birçok nedenlerden dolayı yaşanabilecek problemlerin önüne geçebilmek adına eşlerin birlikte destek almaları gereken durumlarda olabilir. Uzmanlar genelde bayanların sorun yaşadığı cinsellik konuların eşlerinde yapılacak olan tedaviler içerisinde olmaları konusunda bilgi paylaşımı da yaparlar.

[ads1]Cinsel sorunların zamanla geçmesinin beklenmesi tedaviyi daha da zor hale getirebilir. Tedaviden kaçılmamalı ve yaşanan sorunun detayları hakkında gereken paylaşımların sağlanabilmesi için bu konuda hekimlere başvuru yapılması gerekebilir. Genellikle tedavi almak istemeyen kişilerin bu konuda herhangi bir çaba sarf etmemesi eşleri de zor durumda bırakabilir. Özellikle kadınlar cinsel hayatları hakkında herhangi bir konuşma yapmaktan çekinmelerinden dolayı uzmanlara da bu konuda hakkında bilgi paylaşımında bulunmamak isterler. Küçük yaşlardan bu yana ailelerinin verdiği eğitimlerde bu konuda hakkında en yakınları ile bile konuşmanın ayıp olacağı hakkında düşünceler ile büyüyen kişilerin ilerideki yaşlarda yaşabilecekleri sorunlar göz önüne alınmadan bilinçsizce hareket edilmesi sorunların çözümlenmemesi açısından neden olabilmektedir. Bu kültürden uzak olunmalı ve yaşanabilecek sorunlar da kolaylıkla hekimlerden destek alınması, cinsel hayatınızdaki problemlerinde çözümlenmesini sağlayabilir. Bayanların bazılarının düşünceleri içerisinde cinsellik sadece eşlerinin ihtiyaçlarını karşılamak olarak da görülmektedir. Kendi hastalıklarının farkında bile olmadan bu durum konusunda düşüncelerinin yanlış olduğunu bilmeyen bayanların, hastalıklarında tel çözüm uzmanlardan destek alınmasıdır.

kadin hastaliklarina cozum

[ads2]Kadınlarda görülebilen hastalıklar arasında, ilişkiye girememe (vajinismus), cinsel isteksizlik, cinsel tiksinti, orga. zm olamama yaşanan sorunlar arasında en çok karşılaşılanlar olarak bilinmektedir. Özellikle çiftlerin bu konuda kendi başlarına çözüm araması sonucunda problemlerin daha çok artması da söz konusu olabilir. Bu nedenle yaşanacak sorunlarda uzmanlardan destek alınması gerektiğini asla unutmamalısınız.

© Kadininkitabi.com Özel Haberidir. İzinsiz Kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz