Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ocak 2019

Kadın Ve Erkekler Neden Anlaşamaz?

Kadın Ve Erkekler Neden Anlaşamaz?

Kadın ve erkek cinsiyetlerinde olduğu karakterlerinde de çoğu zaman zıtlardır. Kadın ve erkek doğası gereği zaten birbirinden çok farklı yaratılmıştır. Kadın ne kadar duygusalsa erkek bir o kadar serttir. Zevkler ve renkler çoğu zaman farklıdır. Birbirine zıt çiftler ilişki yoluna girdikleri zaman bu farklılıkları ortaya çıkar ve anlaşamama problemi doğar. Kimi zaman kadın beklentisini yerine getirtemez kimi zaman erkek beklentisini yerine getirtemez. Zıtlıklardan doğan bir anlaşmazlık problemi doğar. Tek sorun duygusallık farkıdır.

Kadın Ve Erkekler Neden Anlaşamaz

Erkeklerin Yaptığı En Büyük Hatalar Nelerdir?

Kadınların çoğuna göre devamlı ilişkilerde hatalı olan taraf erkeklerdir. Bayanlar hatalarını asla kabul etmezler. Onlara göre erkekler çok hatalar yaparlar. Ama tabi ki de yapılan hatanın boyutları vardır. Biz şimdi en büyük boyutlu olanları ele alacağız.

Anlayışsız davranışlar sergilemek

Umursamaz ve rahat davranmak

İlişkinin başlarından itibaren cinsel arzularda bulunmak

Kadınları çok fazla şımartmak

Kadını hayatının merkezi yapmak

Aşırı kıskançlık ve kısıtlama

Çocukça sergilenen hareketler

Aşırı alınganlık

Çapkınlığa meyillenmek

Yalan söylemek

Kadını değiştirmeye çalışmak

Fazla ilgi ve alaka göstermek

Üzerine çok fazla düşmek ve bunaltmak

İlişkide Kadının Yapması Gereken Altın Kurallar

Öncelikle bir kadının ikili ilişkilerde öncelikle çok istekli olması ve yatakta başarılı olması gerekmektedir. Erkeği her bakımdan doyurabilen ve tatmin edebilen kadınlar ilişkilerde daima kazanır.

Erkeğine güven vermesi çok önemli. Ona sadık olduğuna ve hayatındaki tek erkek olduğuna inandırmalı. Unutmayalım ki ilişkinin temelinde güven yatar.

Erkeğiyle hem sevgilisi gibi hem de arkadaşı gibi konuşmalıdır. Yerine göre sevgili ilişkisi yaşarken yerine göre de sevgilisini dinleyebilmeli, anlayabilmeli ve karşılıklı sohbet edebilmelidir.

Asla değiştirmeye çalışmamalıdır. Karşısındaki erkeği olduğu gibi kabul etmelidir. Emin olun ilişki bu şekilde daha sağlam durur.

Sevgisini her zaman belli etmelidir. Erkek her zaman için ilgi görmek, sevildiğini hissetmek ve üzerine düşülsün ister. Ona ne kadar sevginizi yansıtırsanız erkekten de bir o kadar ilgi ve sevgi görürsünüz.

Ciddi İlişkilerden En Çok Hangi Taraf Korkar?

Bu soru uzun zamandır üzerinde tartışılmış ve net bir sonuca bağlanamamış bir soru olmaktan kurtulamamıştır. Aslına bakarsanız ciddi ilişkilerden her iki tarafın da korktuğu örnekler vardır. Ama genel olarak bilinir ki ciddi ilişkilerden en çok erkekler korkar. Çünkü erkekler kadınlar kadar duygusal olamadıkları için, kadınlar kadar ince ve zarif düşünemedikleri için, ilişkilerde bağlanamama sorunu yaşadıkları için daha çok korkarlar. Aslına bakılırsa erkeklerin ciddi ilişkilerden korkmasındaki en büyük sebep bağlanamama sorunudur. Karşısındaki bayana yeterince bağlanamayan aşık olamayan erkek uzun vadeli ilişkiden her zaman için kaçar. Altında yatan diğer bir önemli sebep ise sıkılma korkularıdır. Sadık kalamamaktan ve ilerde sıkılmaktan korkarlar. Bu yüzden korkan taraf hep erkeklerdir.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz