Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ocak 2019

Jennifer Lopez Poposunun Sırları

[ads1]Popo denince akla ilk gelen ünlü isim çoğunlukla Jennifer Lopez oluyor. Jennifer Lopez’inki gibi kalkık ve sıkı bir popoya sahip olmak kadınların ortak hayali herhalde. Maalesef hızla ilerleyen zaman ve kaslardaki güçsüzlük, poponun sarkmasının ya da gevşemesinin nedeni. Kalçalar, kendini en çok bırakan ve en kolay sıkılaşıp toparlayan bölgeler aynı zamanda.

Peki, nedir Jennifer Lopez’in poposunun sırrı? Jennifer Lopez gibi kalçaları sıkı görünmesi, gençliğin en önemli belirtilerinden biri. Tabii buna genetik yapının eklediği kalkık popoyu eklemek gerekir. Genetik yapınız ve vücut şekliniz ne olursa olsun, poponuzun biçimini forma sokabilir ve şekillendirebilirsiniz. Sıkı ve gergin kalçalara sahip olmanın sırrı sağlıklı beslenme, hareket ve egzersizlerde saklı. İşte popo sıkılaştıran öneriler…

Jennifer Lopez’in sıkı kalçalarının sırrı-1. Adım | Beslenme alışkanlıklarınızı değiştirin!
Jennifer Lopez gibi sıkı kalçalara sahip olmak için öncelikle kalıcı bir şekilde beslenme tarzını değiştirmelisiniz. Beslenme alışkanlıklarınızı değiştirdiğiniz takdirde sezonluk ve geçici çözümlere asla ihtiyacınız kalmaz. Bölgesel değişimler için mutlaka profesyonel bir yardım alıp size özel bir program çıkartmalısınız. Fakat hiçbir zaman değişmeyen temel noktalar var elbette; size fazla kaloriyi sağlayacak şeker, yağ ve büyük porsiyonlardan uzak durmalısınız. Selülitlerinizden kurtulmak için mutlaka bol su, bol sebze ve bitki çayı tüketin, böylelikle toksin ve ödemlerinizi atacaksınız.

Jennifer Lopez’in sıkı kalçalarının sırrı 22. Adım | Hareket edin!
Beslenme alışkanlıklarınızı değiştirdikten sonraki en büyük adım yağlarınızdan kurtulmak! Mutlaka hareket edin. Yağlarınızdan kurtulabilmeniz için egzersiz programınızı çok düzenli bir şekilde uygulamanız gerekiyor. Spinning gibi yüksek tempolu derslerle daha hızlı ve daha kısa zamanda yağ yakabilirsiniz. Ayrıca haftada düzenli olarak yapacağınız günlük 35 dakikalık yüzme, yürüyüş, koşu, bisiklet, kürek gibi egzersizlerle de hedefinize doğrudan ulaşabilirsiniz. Yağları yakmanın başka yolu olmadığını unutmamalısınız.

Jennifer Lopez’in sıkı kalçalarının sırrı33. Adım | Egzersiz yapın!
Düzenli besleniyorsunuz ve egzersizlerinizi aksatmadan yapıyorsunuz, yağlarınızı yakmaya başlayacaksınız. Şimdi sıra Jennifer Lopez poposuna sahip olmanın altın kuralını uygulamada yani sıkılaşmada ve poponuzu şekillendirmede… Vücuttaki en güçlü kaslar, popo kasları fakat çalışmayan kaslar sönerek, pantolonunuz üzerinizdeyken bile kendini belli etmeye başlar. Kalça kaslarınızı direk çalıştırmak için oluşturulan Butts&Gutts dersi ve farklı ekipmanlar ile zaman harcamak yerine tek bir ekipmanda bölgesel olarak kalçanızı çalıştırabileceğiniz Pilates Allegro ile güçlü kalça ve bacaklara sahip olabilirisiniz. Özel dersler eşliğinde veya evde kendi başınıza uygulayacağınız kalça ve bacaklarınızı şekillendirecek hareketleri yaparken, mutlaka çalışan kaslarınıza odaklanmanız doğru sonuç almanız için önemli bir püf noktası.

Jennifer Lopez’in sıkı kalçalarının sırrı 5

1. Hareket
Hareket çeşitliliği ile antrenmanınızda size kolaylık sağlayacak olan Pilates Allegro makinesinde uygulayabileceğiniz bu hareket ile kalçanızın kısa zamanda sıkılaştığını hissedeceksiniz. Pilates Allegro makinesinin üzerinde sırt üstü uzanın. Bu hareketi yaparken boynunuzun düz olmasına, omuz, sırt ve belinizin yerden kalkmamasına dikkat edin. Bir bacağınız 90 derecelik açı ile topuğunuzdan bara dayanırken, diğer bacağınızı kırmadan düz bir şekilde yukarı uzatın. Yukarıda duran bacağınızı sabit tutarak, bara dayanan topuğunuzdan kendinizi ileri itip geri gelerek hareketi tamamlayın. Daha iyi sonuç almak için bu hareketi yaparken kalçanızı sıkmayı unutmayın. 15 tekrar yaptıktan sonra aynı işlemi diğer bacağınız ile uygulayın ve 3 set tekrar edin.

Jennifer Lopez’in sıkı kalçalarının sırrı 4

2. Hareket
Karın boşluğunuza gelecek şekilde pilates topunun üzerine yüzüstü uzanın. Dengenizi kurabilmek için ellerinizle yerden destek alabilirsiniz. Bir bacağınızı geriye doğru uzatıp yerden destek alın. Diğer bacağınızı 90 derecelik açıyla dizinizden kırıp yukarıya kaldırın. Bacağınızı düzleştirmeden 90 derecelik açıyı koruyup kalçanızı sıkarak, bacağınızı yukarı indirip kaldırın. Kaldırırken nefes vermeyi, indirirken ise nefes almayı unutmayın. 15 tekrar yaptıktan sonra aynı işlemi diğer bacağınız ile uygulayın ve 3 set tekrar edin.

3. Hareket
Ayakta, duvara sırtınızı yasladıktan sonra ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Dizlerden bacaklarınızı bükerek tabureye oturur gibi yere doğru oturmaya başlayın. Bacak açınız 90 derece olduğunda bu açıda kalça ve bacak kaslarınızı iyice sıkıştırarak 20 saniye bekleyin. Sonra baştan baştaki pozisyona geri dönün. Eğer bu hareketi yaparken zorlanıyorsanız ellerinizi dizlerinizin üzerine koyarak destek alabilirsiniz. Bu hareketi 20’şer saniye bekleyerek 3 set tekrar edin.

[ads2]4. Hareket
Minderin üzerinde yan yatar pozisyonda uzanın. Altta kalan bacağınızı geriye doğru 90 derecelik açıyla kırın. Yukarıda kalan bacağınızı düz tutarak kalçanızdaki sıkılaşmayı hissedene kadar yukarı kaldırın. Alttaki bacağınızı sabit tutarak yukarıdaki bacağınızı aşağı yukarı 15 defa kaldırıp indirin. Bacağınız yukarıda iken parmak ucunuzun yere bakmasına özen gösterin. Bu hareketi 3 set 15 tekrar olarak her iki bacağınıza da uygulayın.
pudra. com

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz