Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ocak 2019

İzsiz Burun Estetiği

[ads1]Yaz aylarının yaklaşmasıyla güzellik konusunda son rötuşlarını yapan bayanlar içerisinde, burnunun formundan memnun olmayanlar burun estetiği yaptırarak bu sorunun üstesinden gelmeyi planlarken, estetik uzmanları burun operasyonları için en uygun mevsimin bahar ayları olduğunu belirtmekte. Burun estetiği ile ilgili operasyon yaptırmayı düşünen kadınlar için hazırladığımız bu yazıda burun estetiği türlerinden en çok tercih edilenleri masaya yatırdık. Burun estetiği öncesinde kadınların öğrenmek istediği en önemli konulardan birisi olan operasyon sonrası iz kalıp kalmayacağı sorusunu hepinizin merak ettiğini biliyoruz. Sözü daha fazla uzatmadan, bugünkü teknoloji ile burun estetiğinizi hiç iz kalmadan yaptırabilmeniz mümkün olabilmekte. Videoendoskopik teknikler ile yapılan günümüz burun estetik ameliyatlarından sıfır iz ile çıkabilmeniz artık bir mucize değil.

burun estetigi 2

Ülkemizde son dönemlerde hızla gelişen tıp teknolojileri sayesinde iki farklı burun estetiği ameliyatı bugün estetisyenler tarafından duruma göre tercih edilmektedir. Açık ve kapalı burun ameliyatı olarak literatürde yer alan bu teknikler içerisinde hiç iz bırakmayan estetik türü olan kapalı burun ameliyatını tercih etmenizi öneririz. Açık burun estetiği ameliyatlarında burun deliklerinin arasında oluşturulan küçük bir kesik ile burun kemiğine müdehale ederek operasyonun tamamlanması mümkün olabilmekte. Genellikle estetik cerrahları açık burun estetiği tekniğine daha alışık olduklarından dolayı sıklıkla tercih etseler de, operasyon sonrası burun derisi üzerine estetik dikiş atılmasına rağmen ufak da olsa bir iz kalma olasılığı yüksektir.

[ads2]Kapalı burun estetiği ameliyatında ise kesikler burun deliklerinin içerisinden yapılarak kemik ve parçalara müdehale edilmektedir. Kesikler burnun içerisinde bulunduğu için operasyon sonrasından dışarıdan farkedilmeyecek hale gelirler. Uzmanlar bu tekniğin zor olduğunu ve estetisyenlerin genellikle kaçındığı yöntemlerden birisi olduğunun altını çizerken, tercihlerinizde uzman kişilerden faydalanmanızı tavsiye etmekte. Elbetteki bahsettiğimiz iki yöntemin hangisinin tercih edileceğini burnumuzun yapısı ve operasyonun uygulanacağı bölge belirleyeceği için, müdehale öncesinde mutlaka detaylı tetkik yaptırmanızı tavsiye ederiz.

©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz