Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ocak 2019

İyileştirici Etkisi Olan Baharatlar

[ads1]Yemeklere ve salatalara lezzet katan, tadını güzelleştiren baharatlar aynı zamanda sağlığımız açısından da oldukça olumlu ve hücre yenileyici etkiye sahiptir. Bu baharatların içinde en fazla etkisi olanlar ise;
Tarçın
Keskin kokusu ve yoğun tadıyla tatlı ve pastalarımıza eklediğimiz tarçın hem kan şekerini düzenler hem de kişinin tatlı isteğinin ortadan kalkmasına yardımcı olur.

Kimyon
Etleri terbiye ederken ya da pişirme sırasında eklediğimiz bir baharat olan kimyon da koku olarak yoğun ve keskindir. Emziren kadınların sütün artırır ve yemeklerin midede öğütülmesi sırasında oluşacak gazların önüne geçerek engel olmaktadır.

baharat 2

Kırmızı biber
İster acı, ister tatlı kırmızı biber olsun yemeklerin vazgeçilmezi olan kırmızı biberin mideye de olumlu etkisi vardır. Ayrıca acı kırmızı biber bağırsakların çalışmasına da yardımcı olur.

Sarımsak
İçinde bulunan Allicin maddesi ile o sevmediğimiz koku ortaya çıkar. Ancak tam bir şifa kaynağı tam bir bağışıklık güçlendirme bitkisi olan sarımsak doğal aşı görevini de görür.

[ads2] Zencefil
Genellikle soğuk algınlığı ve grip olduğumuzda başvurduğumuz bir baharattır. Bağışıklık sistemini güçlendirdiği gibi vağırsakların çalışmasını da destekler

Zerdeçal
Acı bir tadı olması nedeniyle çok fazla tercih edilmese de hafıza güçlendirmede oldukça etkili bir baharattır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. asuman dedi ki:

    Sitenize bugün rastladım ve çok hoşuma gitti. Başarılarınızın devamını dilerim.

    1. Kadının Kitabı dedi ki:

      Teşekkür ederiz Asuman hanım…

Yorum Yaz