Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 15 Aralık 2018

İyi Bir Öpüşme Nasıl Olmalıdır?

Öpüşmek ne kadar basit bir olay gibi görünse de aslında etkili bir öpüşme ile hiç ilişkiye girmeden kıyafetleri dahi çıkarmadan sonuca ulaştırabilen bir yoldur. Herkes karşısındaki kişiye bu hazzı vermeyebilir. Bunun için iki kişinin birbirini delice arzulaması gerekir. Kadın kadına öpüşmeyi merak edenler için kısa bir not düşmek istiyorum. İzlerken ne kadar heyecanlı bir görüntü ortaya çıksa da karşı cinsle öpüşmek her zaman daha iyidir.

[ads1]
Öncelikle bir kadın olarak  iyi öpüşmeyi anlatmaya geçmeden önce kadınların olmazsa olmaz 2 kriterinden bahsetmek istiyorum. Erkeğin yakışıklı, ya da harika bir adam olması onunla öpüşüleceği anlamına gelmez.

1. Kriter: Ağız Bakımı

Öncelikle bir kadının öpüşmeden önce dikkat edeceği ilk kriter öpüşeceği adamın ağzının kokup kokmadığıdır. Eğer adamın ağzında çürük diş varsa ya da yanınıza gelmeden önce soğan, sarımsak yediyse sigara ve alkol kullandıysa şayet baştan kaybetmiş demektir. Hiç bir kadın kötü kokan bir ağızla öpüşürken zevk alamaz. Çünkü koku burnuna burnuna geleceği için öpüşmeye motive olamaz.
O yüzden erkeklerin ilk dikkat edeceği şey ağız bakımıdır.

Ağız problemini aştıysak ikinci kriterimizi de açıklayabiliriz.

2. Kriter: Aceleci Davranmamak

Hepimizin  bildiği bir deyim var: Aşk dudakta başlar, yatakta beslenir…..
Evet çok doğru bir tespit aslında aşk önce dudakta başlar. Eğer siz bir erkek olarak o aşkı hemen yatakta beslemek için alelacele öpüşmeye başlarsanız, tek  amacınız sanki hemen yatmakmış gibi bir izlenim bırakırsanız. Karşınızdaki kadın kendini hemen frenleyip geri çekilecektir.

Peki iyi bir öpüşme için nasıl başlangıç yapmalı?

Öpüşmeye başlarken kadının dudağına önce minik bir öpücük kondurarak başlamalısınız.
Eğer kadın sizden elektrik alıyorsa o da biraz öpüşmeye destek olur.
Yavaş yavaş öpücükler biraz daha uzun süreli devam edilir.
Daha sonra kadının üst dudağını iki dudağın arasına alıp öyle öpüşmelisiniz.
Kadının hoşuna gitmişse zaten öpüşme ritmi artar ve başın arka kısmı ellerle kavranır.
Hemen Fransız öpücüğüne geçmeyin, dilinizi onun ağzına sokmak iğrendirici olabilir.
Bu dereceden sonra öpüşme devam ediyorsa zaten gerisi gelir….

Öpüşme ile ilgili yapılan bilimsel araştırmalarda bakın ne sonuçlar çıkmış?

-Journal of Evolutionary Psychology’nin yaptığı araştırmalara göre kadınların yüzde 70’i kötü öpüşen bir erkekle asla bir ilişkiye başlamayacağını ifade ediyor. Kadınlar ciddi bir ilişkiye başlamadan önce erkeğin onu ilk defa nasıl öptüklerini referans alırlar. Ağzınızın tadı ve kokusu üzerinde detaylı değerlendirme yapacaklardır.

-Columbia Üniversitesi’nde yapılan araştırmalarda erkekler, kadınlara göre yüzde 32’si daha ıslak öpüşmeyi tercih ediyor ve yüzde 12’si daha fazla dilini kullanıyor.

[ads2]
Her kadın Fransız öpücüğünden hoşlanmaz. Dili ağzının içine sokmak bir kadına anlamsız gelebilir. Kendini boğuluyor gibi  ya da midesi bulanacak gibi hissedebilir.
O yüzden ilk öpüşmede daha temkinli ve emin adımlarda ilerleyin.

©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz