Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Kasım 2018

İşten Kovulmak İsteyen Bu 5 Cümleyi Söylesin

[ads1]Yazımızın başlığına bakıp da insan neden kendini kovdurmaya uğraşsın ki? Zaten işi zor bulmuşum kendimi asla işten attırmam demeyin. Bazen bu gerekli bir durum haline gelebilir.
Kovulmak bazen çok kolay gibi görünse de bazen Rahmetli Kemal Sunal’ın bir filminde de olduğu gibi kovulmak bazen oldukça zor olabilir. Neyse ki günümüz şartlarında bu durum insanların sabır sınırlarının minimum seviyede olduğunu göz önüne getirecek olursak kendini işten attırmak için birkaç cümle yeterli olacaktır.

Bu ilginç başlıklı yazımızda, yaptığınız işten sıkıldınızsa ya da çok daha iyi şartlarda çalışabileceğiniz harika bir iş teklifi aldıysanız kovulmak için neler yapabileceğinizi Kadının Kitabı.com olarak sizle paylaşıyoruz.

Kovulmanızı Garantileyen O Meşhur 5 Cümle!

1. Anlamadım

Eğer şefiniz ya da müdürünüz tarafından sürekli olarak detaylı anlatım duyuyorsanız işler istediğiniz gibi gidiyor demektir. Çünkü hiç kimse pratik, keskin zekaya sahip olmayan bir elemanla çalışmayı daha fazla sürdüremeyecektir.

2. Benim hatam değil

Bu cümle oldukça sinir bozucu. Gerçekten bir iş yolunda gitmemiş istenilen sonuc ulaşılmamış olabilir. Ancak zeytin yağı gibi su yüzüne çıkmak istemek karşınızdaki kişinin çileden çıkmasına neden olur.

3. Konuşmamız lazım, çok önemli

Gereksiz bir konuyu çok önemli bir şeymiş gibi abartın ve müdürünüze bunu ifade etmeye çalışın. Kısa zaman sonra sizi elinin altında pek tutmak istemeyecektir.

[ads2]
4. Bu benim işim değil

İşe başlarken her zaman esnek olmanız gerektiği konusunda anlaşmış olduğunuzdan bu benim işim değil gibi cümleler sizin kovulmanıza garanti verebilir 🙂

5. Bunu nasıl yapmalıyım?

Nasıl yapacağını bilmiyorsan neden iş görüşmesinde işin üstesinden geleceğinin vaadini verdin diye sormazlar mı?

©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz