Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Kasım 2018

İstanbul’da En Ucuz Alışveriş Mekanları

Moda kavramı artık dönem, yıl ve aylarla değil; şimdilerde hafta ve günlerle bile ölçülür hale geldi. Eskiden 1990 yılının modası, 2000 yılının modası gibi isimlerle andığımız moda kavramı, günümüzde ilkbahar modası, kış modası, mart ayı modası hatta, sevgililer günü modası gibi bir veya birkaç günlük moda trendlerinden bahsedilen bir hale gelmiştir. Hal böyle olunca dönemleri kısalan moda trendlerini yakalamak elbetteki çok kolay olmamakta. Özellikle sürekli değişen moda seçenekleri nedeniyle, giyim kuşam üreticilerinin yeni modelleri piyasada boy göstermekte, buna karşılık fiyat ve kalite değişkenleri devreye girdiğinde bazen ürünlere sahip olmakta, bazense olamamaktayız. Bu nedenle bugünkü yazımda Türkiye’de modanın kalbi olan İstanbul’daki ucuz ve kaliteli ürünlerin satıldığı alışveriş yerlerini sizler için anlatmaya karar verdim.

Sezonun en güncel moda ürünlerini bulabileceğiniz, İstanbul’da en ucuz alışveriş mekanları, pasajlar ve pazarları sıralamaya başlarken benim favorim olan Çilek Sokak’tan bahsetmek istiyorum.

cilek sokak

Çilek Sokak

Kadıköy semtinin Osmanağa mahallesinde bulunan Çilek Sokak, yılın son moda tekstil ürünlerini bol çeşitlilik ve aynı zamanda uygun fiyata bizlere sunuyor. Özellikle kadın giyim üzerine binlerce çeşitin yer aldığı Çilek Sokak’ta birbirinden farklı yerli ve yabancı markalara ait orijinal ve replika ürünleri bulabilirsiniz. Sokağa girdiğinizde baştan sona kadar, birbirinden güzel ve janjanlı kıyafetler dikkatleri çekerken, mağazaların rekabeti arttırıcı kampanyalı fiyatları ile en uygun alternatifleri satın alabileceksiniz.

terkos pasaji

Terkos Pasajı

Beyoğlu’nu herkes pahalı fiyatlarıyla hatırlarken, ben tam tersine uygun fiyat ve bol seçenekli giyim mağazalarının olduğunu iddia ediyorum. Terkos Pasajı’da tam bunlardan biri. Beyoğlu semtinin Asmalı Mescit Mahallesi’ndeki Terkos Çıkmazı olarak bilinen çıkmaz sokakta kurulmuş olan bu büyük pasaj, şimdilerde modanın kalbinin attığı önemli mekanları temsil ediyor. Onlarca büyük mağazada, yüzlerce farklı modeli birarada bulabileceğiniz Terkos Pasajı’nda fiyatlar Beyoğlu’nun tam tersine oldukça ucuz. Özellikle yerli imalat olan hazır giyim ürünlerini bulabileceğiniz bu pasajda, büyük markalardan bile daha kaliteli ürünleri bulabilirsiniz.

anabala pasaji

Anabala Pasajı

Beyoğlu sokaklarında gezmeye devam ediyor ve sizleri yine mükemmel bir alışveriş mekanı ile tanıştırmak istiyoruz. Anabala Pasajı, Galatasaray Hamamı yolu üzerindeki Turnacıbaşı Sokak’da kurulmuş bir pasaj. Çoğunlukla erkek giyim ürünlerinin satıldığını görsem de, bayan hazır giyim ürünlerini de yer yer bulabilmekteyiz.

sinanpasa pasaji

Sinanpaşa Pasajı

Beşiktaş’ın kalbindeki bu mekan, hem ucuz fiyatlarıyla hemde bol çeşitleriyle dikkatimi çeken yerlerin başında geliyor. İç giyimden, abiyeye, spor giyimden, klasik giyime kadar hemen hemen her zevke ve keseye uygun hazır giyim örneklerini Sinanpaşa Pasajında bulabilir, gönül rahatlığıyla alışverişinizi yapabilirsiniz. Beşiktaş Semtindeki Sinanpaşa Pasajı, Hasfırın Caddesi üzerinde kurulmuş. Kime sorarsanız rahatlıkla gösterir.

yesilkoy pazari

Yeşilköy Pazarı

Biraz uzakta olsa da özellikle bayan giyim ve aksesuar üzerinde yüzlerce çeşidi uygun fiyatlarla temin edebileceğiniz ender mekanlardan birisi olan Yeşilköy Pazarı benim de favorilerim arasında yer alıyor.

beyoglu is merkezi

Beyoğlu İş Merkezi

İstiklal Caddesi üzerinde bulunan bu tarihi iş merkezi, caddedeki birçok mağazadan uygun ve kaliteli giyim ürünleriyle dikkatleri çekiyor. Düzenli bir şekilde kurulmuş pasaj, içerisinde barındırdığı mağazalarla kalite ve şıklığı sizlere sunuyor.

atlas pasaji

Atlas Pasajı

Beyoğlu’nun en kalabalık caddelerinden İstiklal ve Tomtom caddesinin kesiştiği yerde kurulmuş olan bu tarihi pasaj, kaliteli yerli imalat giyim eşyası ve aksesuarları tüketiciyle buluşturan önemli mekanlardan birisi. Bu pasajdaki mağazaların fiyatları diğerlerine göre biraz daha pahalı olsa da, anlık olarak modaya uygun binlerce alternatifi bulabileceğiniz yerlerin başında geliyor. Şahsım adına, aksesuvar alışverişlerimin birçoğunu buradan yaptığımı söyleyebilirim.

mahmutpasa carsisi

Mahmutpaşa Çarşısı

Hepsinden bahsettik, ama Mahmutpaşa Çarşısından bahsetmeden olmazdı. Günün hemen hemen her saati canlılığını koruyan bu çarşı, başta son moda giyim eşyaları ve aksesuarları barındırması nedeniyle önemli alışveriş merkezlerinden birisi konumunda. Genellikle toptancıların yer aldığı bu çarşı, perakende giyim ürünlerini de satmakta.
Kadının Kitabı.com özel haberidir. İzinsiz olarak kulanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz