Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ocak 2019

İştahınızı Anında Kesen 2 Öneri!

Diyet yapmak egzersiz yapmak gerçekten hem kadınlar için hem de erkekler için oldukça meşakkatli bir iştir. Ne olurdu sanki istediğimiz şeyleri gördüğümüzde canımız çekmesi, ağzınız sulanmasa ve onu yemesek.

[ads2]Aslında sevdigimiz bir şey olsa dahi o şeyi yemememiz mümkün.  Biliyoruz ki beynimiz kokulara tatlara ve renkleri karşı birbirinden farklı tepkiler vermektedir. Uzmanlar da daha az yememizi sağlayan bazı  şeyleri fark ettiler. http://kadininkitabi.com

1. Zihni aldatmak

Örneğin Japonya’da insanlar daha az yesinler diye yemek masasına oturduktan sonra önlerine küçük porsiyonda istedikleri yemek konulur  Ve onlara önlerindeki porsiyonunu yiyecekleri büyük gösteren bir büyüteçli gözlük taktırılır. Bu sayede yemeği yerken kişi az yediği halde gözlük sayesinde çok fazla yediğiniz zanneder. Beyni bu şekilde aldatmış olur ve beyinde çok yediğiniz zanneder ve mideye tokluk sinyalleri göndermeye başlar. İştah kesen bir diğer nokta ise  renklerin oluşturduğu algı.

istah kesme

2. Renklerin etkisinden faydalanmak
[ads1]Nasıl ki kırmızı renk Boğaları sinir ediyor ve onları hiç hırçınlaştırıyorsa insanlarda ona benzer bir tepki oluşuyor. Kırmızı bir tabakta yemek yediği zaman iştahının daha az olduğunu ve daha az yemek istediğini fark eder. Eğer sizde diyet yapmakta zorlanıyor ve bir türlü iştahınızı kapatacak bir şeydaha az olduğunu ve daha az yemek istediğini fark eder. Eğer sizde diyet yapmakta zorlanıyor ve bir türlü iştahınızı kapatacak bir şey bulamıyorsanız sizde bu iki öneriden birini mutlaka deneyin sonuçta kaybedecek hiçbir şeyiniz yok edineceğiniz tek şey kırmızı bir adet tabak.
Kadının kitabı.com Özel haberidir izinsiz olarak kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz