Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Kasım 2018

İş Yerinde Motivasyon Artırma Yöntemleri

[ads2]iş yerinde fazlasıyla sıkılıyor ve akşam saatlerini iple mi çekiyorsunuz? Eğer sizde işinizle alakalı motivasyon eksiliği yaşıyorsanız Kadının Kitabı.com’un hazırlamış olduğu motivasyonu artırma yollarını kendi işinize uygulayabilirsiniz.
Kariyer Koçu Şirin Yelmen Oktar’ın tavsiye ettiği 13 motive edici yöntem…

1- Yaptığınız işte en çok zevk aldığınız kısmı keşfedin

İşinizde muhakkak sevdiğiniz bir bölüm vardır. İş yerinde işten bunaldığınızda yapmaktan hoşlandığınız kısmı yaparsanız biraz kendinize mola vermiş, rahatlatmış olursunuz.

2- Çalışma arkadaşlarınızla daha açık iletişim kurun
İş arkadaşlarınızdan çok hoşlanmıyor olabilirsiniz. Ancak unutmayın ki çalışanlar olarak hepinizin birbirine ihtiyacı var. Onlarla daha açık bir iletişime geçerseniz daha iyi ve zevkli vakit geçirebilirsiniz.

3- Asla pes etmeyin
Bazı işlerin içinden çıkılamayacak kadar zordur. Ama siz asla yapamayacağım diye düşünmeyin. Bu işe alınırken sizin yapacağınıza inandılarsa siz de kendinize inanmalı ver her şeyin üstesinden gelebileceğinizi bilmelisiniz.

4- Kendinize bir hedef koyun
Kendinize bir hedef belirlemezseniz şayet amaçsızca vakit geçireceğinizden iş size çok daha fazla sıkıcı hale gelecektir. İş yerinde yükselmek ve kademe atlamak için kendinize yapabileceğiniz en iyi hedefi belirleyin.

5- Yaptığınız işe “anlam” katın
İşiniz ne olursa olsun ona anlam katarak yapın. Örneğin şirketin çaycısı bile çalışanlara çay kahve servisi yaparak çalışanların motivasyonu artırıyor ve onlara birkaç dakikalık bir kafa dinleme imkanı sunuyor.

6- Başarılarınızla övünün
Elde ettiğiniz başarıyla gurur duymalısınız. kendinizi alkışlar ve mutluluk duyarsanız işinize daha sıkı sarılmanızı sağlar.

[ads1]7- İş yerinde enstrümantel müzik dinleyin
Gün içinde bazen gergin bazen de çatışmalı zamanlar olabilir. Bu birçok şirketin olmazsa olmazıdır. Bu yüzden kendinizi daha fazla sıkıntı içine sokmadan dinlendirici müzik eşliğinde çalışmak negatif enerjiyi üzerinizden atmanıza yardımcı olur.

8- Kendinize küçük kaçamaklar yapın
Sürekli iş sürekli iş sizde baygınlık yaratabilir. Arada bir arkadaşlarınızla çene çalmak ya da internette 5 dakika facebook’ta takılmak biraz şarj olmanızı sağlar.

©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz