Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Aralık 2018

İş Hayatında Sorgulamak Neden Önemlidir?

İş hayatında ayakta kalabilmek ve iş dünyasındaki varlığınızı devam ettirebilmek için mutlaka ama mutlaka sorgulayıcı bir kişiliğe sahip olmanız gerekmektedir. Sorguladığınız takdirde gelişecek, iyileşecek ve kendi alanınızda daha iyisi olma yolunda adımlar atmış olacaksınız. İş dünyası sürekli değişimin olduğu bir dünyadır. İş dünyasında değişimin hızı arttığı için, müşterilerin ve tüketicilerin beklentilerinin arttığı için, sektörlerin sınırlarının değiştiği için, internetin ve bilgi teknolojilerinin hemen hemen her gün değiştiği için sorgulamalı ve aldığınız cevaplar doğrultusunda da kendinizi ve işinizi geliştirmelisiniz.

İşler sorgulanarak geliştirilebilir ancak. Mesela işyerinizdeki satın alma uygulamalarını sorguladığınız takdirde bazı israfların önüne geçmiş ve bu israfları engellemiş olabilirsiniz. Önceden alınan kararlar belki de o gün için gerekli olabilir. Sonradan değişen şartlar ve koşullar için kendinizi ve iş yerinizi güncellemek ve yenilemek için sürekli sorgulamanız gerektiği bir gerçektir.

Çalıştığınız iş yerinde patronun ya da şefinizin sizden istedikleri isteklerini sorgusuz sualsiz yerine getirmeniz, onu hiç sorgulamamanız sizler için ilerde sorunlar teşkil edebilir. Buradan şunu da anlamamak gerekir. Size verilen her işi sorgulayın ve işi yavaşlatın. Hayır, bunu kastetmiyoruz. Ancak uzmanlık alnınıza giren işlerde neyin nasıl olduğunu sorgulamanız ve daha verimli bir iş ortaya çıkarmanız başta siz olmak üzere sizinle beraber çalışan iş arkadaşlarınızı ve patronunuzu da sevindirecektir.

Hayatta gelişim ve değişim süreklidir. Bu yüzden de sorgulamanız da sürekli olmalıdır. Sorgulama ile birlikte kişi düşünür, eleştirir, inceler, üretir ve bu şekilde de bir üretime vesile olur. Kısacası sorgulama işi verimi arttırmak ve olumsuz işleri ortadan kaldırmak için son derece keyifle yapılabilecek ve olumsu sonuç alınabilecek işlerden birisidir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz