Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Kasım 2018

İş Görüşmesine Giderken Seçeceğiniz Elbise NedenÖnemli?

Şüphesiz ki hemen hemen hepimiz ilk iş görüşmelerimizde çok farklı heyecanlar yaşamışızdır. İşveren açısından ise onda ilk olarak verdiğiniz izlenim çok ama çok önemlidir. Bu ilk intibanın önemi kesinlikle yadsınamaz. Şu söz söylemek istediklerimizi özetler niteliktedir: “İnsanlar elbiseleri ile karşılanır sözleriyle uğurlanırlar.”

Bir iş görüşmesine giderken giyeceğiniz şeylere dikkat etmeniz sizlere bir kat daha avantaj sağlayacaktır. Çünkü giyinmeye giderken giyiminize göstereceğiniz özen işverenin dikkatinden kaçmayacak ve size olumlu bir şekilde geri dönecektir. İş görüşmelerine giderken klasik çizgilerde hazırlanmış takımları tercih etmeniz sizlere son derece fayda sağlayacaktır. Çünkü klasik çizgiler içeren bir takımla işe gitmeniz sizin o işe ve karşınızdaki kişiye verdiğiniz önemi bir kat daha arttırır. Çünkü giyeceğiniz açık renkler sizin o işi önemsemediğinize yorumlanır ve işe gereken önemi vermediğiniz kanaatine varılır. Öyle zannediyorum ki bunu da ilk iş görüşmesine giden hiç kimse istemez.

Başvuru yapacağınız iş ne kadar rahat bir iş olursa olsun kesinlikle ama kesinlikle rahat bir elbise ya da kot pantolonla gitmeyin. Bunun yerine daha rahat kumaş bir pantolon giymeniz sizin adınıza son derece daha yararlı olacaktır. Bunun yanında giyeceğiniz ayakkabı da son derece önemlidir. Spor ayakkabıyı iş görüşmesine giderken kesinlikle tercih etmemelisiniz. Her an koşuya gidecekmiş gibi bir izlenim oluşturmayı sizler de istemezsiniz sanırım. Ayrıca ilk iş görüşmesinde bayanların yaptığı en önemli hatalardan birisi de aşırı makyajdır. Bu çok yanlıştır. Aşırı makyajla gidilen ilk iş görüşmeleri ise genelde olumsuzlukla sonuçlanabilmektedir. Çünkü her şeyin aşırısının zararlı olduğunu düşünen işverenler, kararında yapılmış olan her şeyi sizlere olumlu olarak yansıtabilmektedirler. Son olarak sizlere bir ipucu daha verelim. İş görüşmesine gittiğinizde tamamen doğal olu ve kendinizi hiç ama hiç kasmayın. Bunu giyiminize de yansıtırsanız işiniz hayırlı olsun.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz