Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ocak 2019

İş Dünyasında En Fazla Hangi Renk Giyiliyor?

[ads1]İşe gitmek; okula, gezmeye, eğlenmeye ya da partiye gitmek değildir. İş, ciddiyet ister.  Bu nedenle iş dünyasında hem görünüm olarak hem de karakter olarak daha ciddi ve net olunmalıdır. Şayet işiniz ya da  mesleğiniz çocukları güldürmek onları eğlendirip dikkatleri üzerine çekmek değilse daima kıyafetlerde ağır ve koyu tonları seçmelisiniz.

Bu konuda binlerce üyesi ve takipçisi olan bir kariyer sitesinin yaptığı anket araştırmasına göre çalışanların iş hayatında yüzde 39′ u siyah rengi, ardından yüzde 21′ i de lacivert rengi tercih ettiğini ortaya koydu.

is-moda-kariyer-2

[ads2]Yapılan sonuçlara bakıldığında kurumsal ve devlet işlerinde çalışanlar otoriter bir görünüm istedikleri için koyu tonlardaki kıyafetlerinin içine açık renkli pastel tonları giymeyi tercih ediyorlar.
Siz de olgun ve ciddi bir görünüm tercih ediyorsanız mutlaka siyah ve lacivert renklerini kıyafetlerinizde seçin. Kahverengi koyu bir renk olmasına karşın otoriter bir his vermediği için iş görüşmelerine giderken asla giyilmemesi gereken bir renktir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz