Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Aralık 2018

Iphone ve Ipad’e Nasıl E-kitap, PDF, müzik Atabilirim?

[ads1]Birçok kişide iphone ya da ipad var. Ancak bu telefonu bilgisayara bağlayıp harici bellek gibi kopyala- yapıştır, sil- at diyemiyoruz ne yazık ki. İphone kullananların en sık karşılaştığı problemlerin başında telefonuna müzik ya da e-kitap, pdf dosya atamamak. Atıldığını biliyor ama bir türlü işin içinden çıkamıyorsunuz. Konu ile ilgili araştırma yaptık fakat çoğu 2010- 2011 yıllarına ait anlatım.O zamana kadar hem i-tunes hem iphone yazılımı fazlasıyla güncellendi, şekli şemali değişti. Biz size kadininkitabi.com olarak tek resimle bu işin ne kadar kolay olduğunu göstereceğiz. Bundan böyle kimse bu konuda sorun yaşamayacak. İstediği her müziği kitabı, belgeyi kolayca iphone telefonuna ya da ipad tabletine atabilecek. Silmek isterseniz de onun da çok kolay yolu var… İşte gelelim iphone 4, 4s, 5, 5s, 6, 6 plus telefona tablete nasıl müzik, e-kitap ve pdf dosya atıyoruz hızlı bir şekilde anlatalım: Resimdeki yazıların daha net ve okunur olması için lütfen resmin üzerine tıklayın.

Öncelikle iphone ya da ipad’inizi bilgisayara bağlayın ve i tunes programını açın. itunes zaten açıldığında otomatik olarak telefonu tanıyacak ve xxx’nın iphone’u diye yazacaktır. Sizin yapmanız gereken şey programın arayüzünde bulunan en sol taraftaki dizinden kitaplar bölümüne tıklamanız gerekmektedir. Siz ilk defa yapacağınız için sizin önünüze açılacak sayfada hiç bir dosya olmayacak. Ancak bizimkinde 5- 6 adet kitap var. Iphone’ a göndermek istediğiniz kitabı tutup itunes programının içine bırakmanız gerekir. Bıraktığınız zaman göndermek istediğiniz dosya hemen listede görünecektir. Bundan sonra yapmanız gereken tek şey sayfanın sağ alt köşesinde bulunan Eşzamanla düğmesine tıklayıp biraz beklemeniz gerekmektedir. Eşzamanladıktan sonra hemen telefonu açıp iBooks uygulamasına tıklayıp gönderdiğiniz kitabı göreceksiniz. Eğer silmek isterseniz; dosyanın üzerine gelin. Farenin sağ tuşuna basıp 5. sırada bulunan sil seçeneğine tıklayarak silin. Ardından telefonda da aynı işlemin olması için  Eşzamanla butonuna basın ve bekleyin. İşte bu  kadar. Gayet kolay ve basit. Iphone’ a müzik atmak isterseniz şayet yapacağınız işlem aynı olacak. Sol dizinde müzikler klasörüne tıklayın ve istediğiniz müzüği boş alana brakın ve eşzamanlayın.

[ads2]Not: Eğer eşzamanlamaz iseniz yüklediğiniz, sildiğiniz hiç bir şey telefonunuzda olmayacaktır. O yüzden yaptığınız bir değişiklik varsa mutlaka eşzamanla butonuna/ düğmesine basın. Yardım etmemizi isterseniz yorum kısmına sorunuzu ya da söylemek istediğinizi yazın. Paylaşın.
Iphone kulaklığının bilmediğiniz 10 özelliği. Mutlaka okuyun.  Bakın bir kulaklıkla neler yapılabiliyor, görün… Kadının Kitabı.com özel haberidir. İzinsiz olarak kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Engin ar dedi ki:

    Vaay gerçekten de harika. Hiç bu kadar olduğunu. Tahmin etmezdim. Anlatım için çok teşekkür ederim harika ve kolay bir uygulamaymış.

Yorum Yaz