Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ocak 2019

iPhone Kulaklığının Bilinmeyen 10 Özelliği

Türkiye’de neredeyse herkesin bir iPhone’ u bulunmakta. Belki sadece meraktan belkide sadece teknoloji düşkünlüğü yüzünden bir çok kişi iPhone kullanmayı tercih ediyor. Peki  iPhone’u gerçekten özellikleriyle kullanıyor musunuz? Eğer sadece iPhone’u bir cep telefonu gibi kullanıyor ve fotoğraf çekmekten başka hiç bir şey yapmıyorsanız iPhone’un hakkını yiyorsunuz. iPhone sadece telefonu olarak süper özellikli bir cihaz değil ayrıca kulaklıklarıyla da gerçekten harikalar yaratabilecek muhteşem bir elektronik ürün.

iphone kulaklik ozellikleri 2 Biz Türkler genellikle kulaklık kullanmayı pek tercih etmeyiz.   Ancak telefonu direk baş hizasına getirmek gerçekten de benimizi olumsuz olumsuz yönde etkilemektedir bu yüzden sadece müzik dinlemek için üretilmiş olan iPhone kulaklıkları  bakın daha ne özellikler taşıyor. Kadininkitabi.com olarak hazırladığımız iPhone kulaklıklarını hiç bilmediğiniz bir çok özelliğini listeledik.

[ads2]1. Müziği Şarkıyı durdurma  Ve yeniden başlatma: eğer kulaklıkla şarkı dinliyorsanız kulaklıkta bulunan düğmeleri birini tıklayarak hem durdurabilirsiniz hem de durdurmuş olduğunuz bu şarkıyı tekrar çalmaya başlayabilirsiniz. Hem de durdurmuş olduğunuz bu şarkıyı tekrar çalmaya başlayabilirsiniz.

2.  Bir sonraki şarkıya geçme, atlama, şarkıyı değiştirme: dinlediğiniz şarkıdan sıkıldınız yada beğenmediğiseniz kulaklıktaki düğmelerin birini İki kere üstüste tıkladığınızda listedeki bir sonraki şarkıya geçecektir.

3.  Bir önceki şarkıya geçme atlama: eğer yanlışlıkla dinlediğiniz şarkıyı atladıysanız kulaklıktaki düğmelerin birine 3 kere üstüste tıkladığınızda bir önceki şarkıya  Geri gelecektir. http://kadininkitabi.com

4.  Aynı şarkıyı tekrar dinleme, şarkıyı başa sarma: eğer dinlediğiniz şarkı çok hoşunuza gidiyor ve bir daha denemek istiyorsanız kulaklıktaki düğmelerin birine 2 kez tıklayıp  basılı tutun ve dinlediğiniz şarkı başa sarsın.

5.  Gelen aramayı cevaplama: müzik dinlerken birini sizi aradığını fark ettiniz ve yapacağımız tek işlem sadece kulaklığınıza bir kere tıklamak yeterli olacaktır.

6.  Gelen aramayı reddetme: şu an müsait değilseniz ve konuşma yapamayacaksanız kulaklığınızın bir düğmesine  İki defa tıklayarak gelen aramayı red edebilirsiniz.

7.  Görüşmeyi sonlandırmak için: konuşmamız bitti mi çağrı sonlandırmak istiyorsanız düğmelerden birine 2 defa tıklamanız yeterli.

[ads2]8. gelen aramayı bekletme: Şuan konuşmakta iseniz gelen çağrıyı cevaplayıp önceki   Çağrıyı bekletmek için kulaklığınıza bir defa tıklayın.

9.  Siri yi başlatma: eğer kulaklarınızla alakalı hiçbir şey yapmıyorsanız öylece boş duruyorsa butona basılı tutarak Siri yi açıp konuşmaya başlayabilirsiniz.  Ayrıca artık Siri Türkçe konuşuyor. Türkçe dil desteği, yeni güncelleme iOS 8.3’e yükselterek Siri ile türkçe konuşa bilirsiniz.

iphone-fotograf-cekme-nasil

10. Fotoğraf veya Selfie çekme: kulaklıklarınız takılıyken ve kameranız açıkken kulaklık butonuna basarak kolayca ve pratik bir şekilde hiç zorlanmadan çekebilirsiniz .

Mutlaka okumanız gereken diğer yazımız:

Iphone’ a nasıl müzik, e-kitap ve PDF dosya atılır? İşte en kolay ve pratik yöntem. Iphone’unuz ya da ipad’iniz varsa bunu mutlaka okuyun.

Iphone kullanıcılarının en büyük problemi Kişisel erişim noktası seçeneğinin nerede olduğu

IOS 8 Kişisel Erişim Noktası Sorununa Kesin Çözüm IOS 8 güncellemesinden sonra nedense kişisel erişim noktasını etkinleştirmek gerçekten zahmet veren bir iş oldu. Nedense eskiden kolayca bulup açabildiğimiz “kişisel erişim noktası” seçeneği o son güncellemeden sonra ortadan kayboldu. Peki kendi cep telefonumuzdaki interneti nasıl başkasına da verebiliriz? (Kişisel erişim noktasını nasıl aktif ederiz?) Resimli anlatımı ile sizler için tek tek açıklayan Kadininkitabi.com olarak bu problemi de çözdük.

Kadının kitabı.com Özel haberidir izinsiz olarak kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. AndroidVIP dedi ki:

    Yazı için teşekkürler güzel yazı

  2. emre atacan dedi ki:

    Valla 4 yıldır iphone telefon kullanıyorum ama hiç müzk dinlemekten başka bir şeye kullanmamıştım. Doğrusu bu telefon gerçekten de bu parayı fazlasıyla hak ediyor.Bir kulaklıkta bile bu kadar özellik var. Kim bilir telefonda daha nice bilmediğimiz ve kullanmadığımız özellikler var.
    Bu yazı gerçekten harika olmuş. Bana bilmediğim 10 özelliği tanttınız. Teşekkürler….

Yorum Yaz