Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ocak 2019

Hint Kınası Ve Saça Uygulaması

Hint Kınası Nedir?, Saça Nasıl Uygulanır?, Faydaları Ve Zararları Nelerdir?

      Kına kültürümüzün bir parçası olmakta ve bayramlarda annelerimizin, ananelerimizin ellerine yaktıkları sağlıklı bir boya olmaktadır. Esasında Arabistan’da yetişen bir ağaçtan elde edilmektedir. Yapraklarının kurutulmasının ardından öğütülmesi ile elde edilen kına, renk verici bir toz haline dönüşür. Hint kınası nedir? ve saça nasıl uygulanır? başlığı altında bu şekilde tanımlanan kına, aynı zamanda doğal bir saç boyasıdır. Pek çok kadının ilk tercihi olan kınanın çeşitli yaralara çok iyi geldiği bilinmesinin yanında ateş yanığı ve ağrılara da iyi gelmektedir.Hint Kınası Ve Saça Uygulaması

Hint Kınasının Hazırlanışı ve Kullanılışı

      Düğünlerden önce hazırlanan kına gecelerinin de olmazsa olmazı olan kınaların, artık ellere yakılmasında sarmaşıklar ve çiçekler gibi farklı motifler yapılmaya başlandı. Saç boyası olarak kullanımlarında ise hem çok daha sağlıklı ve doğal bir boya olmakta, hem de saçınızda ağırlık meydana getirmeden doğal bir şekilde canlılık ve parlaklık kazandırmaktadır. Saçlarınızı yıpratmayacak ve uzun sürede rengini koruyabilecektir.

Saç boyası olarak kullanmak istediğiniz dikkat etmeniz gereken ilk püf noktası, saçlarınız omuz hizasında ise bir paket kına yetecektir, ancak daha uzun ise iki paket Hint kınası kullanmak çok daha uygun olacaktır. Ayrıca kınanın içerisine biraz limon suyu, badem yağı da ilave ederek kullanabilirsiniz. Renginizin biraz daha koyu olmasını istiyorsanız limon suyu değil de soğan suyu kullanmak daha yararlı olacaktır. Yıpranmış saçlarınız varsa da badem yağının yanında zeytinyağı da kullanılabilir. Hint kınası nedir? ve saça nasıl uygulanır? başlığı altında gerekli malzemeler toplandıktan sonra tüm malzemelerin cam bir kase içerisinde karıştırılmasının ardından karışımın bu şekilde bir gece bekletilmesi faydalı olacaktır.Hint Kınası Ve Saça Uygulaması      Daha sonra saç diplerinden başlanmak üzere kına tüm saça tamamen yedirilmelidir. Kınanın saçlarınızda eşit bir şekilde dağılması için ince bir tarakla da tarayabilirsiniz. Bir buçuk saat saçınızda beklemesi yeterli olacaktır. Daha sonrasında parfüm içeriği yoğun olan bir şampuan ile saçlar yıkanarak temizlenebilir. Kınanızın kokusu 6- 7 saat sonra saçınızdan çıkacaktır. İki ayda bir saçlarınızı Hint kınası ile boyayarak saçlarınızın daha canlı ve parlak olmasını sağlayabilirsiniz.

Hin Kınası Kullanmanın Zararları ve Faydaları Nelerdir?

      Boya olarak Hint kınası tercih ettiğinizde saçınızda artık diğer boyaların tutma şansı olmayacaktır. Bu nedenle karar verdiğinizde geri dönüşünün olmayacağını bilmeniz gerekiyor. Hint kınası nedir ve saça nasıl uygulanır başlığı altında dikkat edilmesi gereken önemli bir başlık ise boya esnasında alın, boyun ya da saçlarınızın kenar kısımlarında kalabilecek kına izleridir. Bunların uzun süre çıkmayacağı söylenebilir. Bunun için boya öncesinde bu alanlara vazelin uygulayabilirsiniz. Ayrıca saç tipiniz çok kuru ise dökülmelere neden olabilir.Hint Kınası Ve Saça Uygulaması

Faydaları arasında doğal bir renklendirici olması itibari ile sağlıklı kullanımlar ortaya çıkaracaktır. Kızıl, siyah, kahve tonları elde edebilirsiniz. En önemli özelliklerinden biri ise anti bakteriyel özelliği ile kına, saçlarda kepek oluşumunu engelleyecektir. Hint kınası kullanımlarınızda zaman içerisinde saçlarınızın daha çok hacimli olduğunu görebilir ve saçlarınızda ağırlık olmadan saçlarınızın ışıl ışıl parladığını görebilirsiniz. Sağlıklı bir şekilde saçlarınızı boyamak için Hint kınası tercih edebilir ve saçlarınızın boyanırken beslenmesini de sağlayabilirsiniz.

İLGİLİ BAZI İÇERİKLER:

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz