Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Kasım 2018

Hindistan Cevizi İle Cilt Bakımı

Bitkisel yağlar içinde en yararlı olanlardan biri de şüphesiz Hindistan cevizi yağıdır. Gıda sektörünün birçok ürününde karşımıza çıkan Hindistan cevizi kokusu ve lezzeti dışında cildimiz için de oldukça faydalıdır.

Hindistan cevizi yağının bakın nelere faydası var…

1. Makyaj temizleyici
Makyaj temizleyicilerin içindekilere güvenmiyorsanız yüzde 100 doğal Hindistan cevizi yağını kullanabilirsiniz. Çünkü çok iyi bir şekilde makyaj çıkarma özelliği vardır. Biraz pamuğa Hindistan cevizi yağı damlatın ve diğer makyaj temizleyiciler gibi gözünüze uygulayın. Anti-bakteriyel ve nemlendirici içeriğiyle cildinize zarar vermeden makyajdan arındırırken  aynı zamanda nemlendirme işlemini de yapar.

2. Göz kremi
Göz çevresini nemlendirir ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olur.

3. Tıraş losyonu
Hindistan cevizi yağı sadece kadınlar için değildir. Erkekler de gerektiğinde tıraş kremi gibi cildini traş sonrası nemlendirmek için kullanabilir. Hassas cildi olanlar tıraştan sonra ya da ağda yaptıktan sonra da kullanabilir.

4. Nemlendirici
Doğal bir nemlendiricidir. Hindistan cevizi yağı, yağ asitlerini cilt içine hapseder ve böylece cildin nemli olmasını sağlar. Ayrıca dizinize, dirseğinize ya da  topuğunuza  Hindistan cevizi yağı sürerek sert dokuların yumuşamasını sağlayabilirsiniz.

5. Tırnak bakımı
Tırnak etleriniz kopuyor ve size acı veriyorsa banyodan hemen sonra tırnaklarınıza bu yağı sürüp etleri tırnağınızla ya da manikür aletleriniz-den biriyle yukarı doğru sıyırın. Tırnağa yapışmış olan et tırnakla beraber uzamayıp kopmayacaktır. Bu işlemi gerektikçe yapın.

Hindistan-Cevizi

6. Vücut arındırıcısı
Hindistan cevizi yağını toz şekerle eşit miktarda karıştırın. anti-mantar özelliği olan bu yağı Peeling kremi olarak banyoda ayaklarınızı da bununla ovalayabilirsiniz.

7. Güneş yanığı bakımı
Güneş altında fazla kalıp cildinizi tahriş ettiyseniz gereken bölgeye hindistan yağı ile bakım yaparak iyileşmesini hızlandırabilirsiniz.

8. Dudak kremi
Kışın çatlayan ve pul pul olan dudaklarınıza sürün farkı göreceksiniz.

9. Masaj yağı
Hindistan cevizi yağı cilt tarafından  hemen emilmez ve uzun süre rahatlatıcı kokusu ile keyifli bir masaj sunar.

10. Bronzlaştırıcı yağ
Güneşlenirken cildinize Hindistan yağı sürüp öyle uzanın. hem nemlendirecek hem de bronz bir tene sahip olacaksınız.

Hindistan cevizi yağının mucizelerine tanık olmak için tavsiyelerimize kulak verin, ondan bir daha asla vazgeçemeyeceksiniz!

©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz