Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ocak 2019

Hıçkırık Nasıl Geçer?

[ads1]Eskiden de insanları hıçkırık tutardı şimdi de tutuyor. Hıçkırık tutmasının çok rahatsız edici olduğunu hepimiz biliyoruz.  Hıçkırık neden tutar? Hıçkırık tuttuğunda ne yapmalıyız? Hıçkırık tuttuğunda limon suyu içmek hıçkırığı geçirir mi? Hıçkırık korkunca geçer mi? gibi hıçkırık tutması ile ilgili merak ettiğiniz bütün soruların cevaplarını ve doğru bilinen yanlışları Kadının Kitabı.com olarak siz okuyucularımız için araştırdık.

Hıçkırık tutmasının bazı sebepleri şunlardır;
Mide asidinin fazla olmasından dolayı yemek borusuna kaçması,
Beyin içi basıncın artması ve üresinin yükselmesi
Hıçkırık bir hastalık sebebinden dolayı meydana geliyor denemez ancak bazı hastalıklar ve buna binaen kullanılan ilaçlar hıçkırık oluşmasını tetikler.

Ayrıca hıçkırık, solunum ve göğüs kaslarının aniden kasılması ve boğazdaki bir kapakçığın hızla kapanması veya sıkışması sonucu meydana gelebilmektedir.

Hıçkırığı geçirmek için ne yapmalı?
Uzmanlara göre hıçkrığı geçirmek için karbondioksit solumak gerekir. Bunun için kese kağıdını ağzınıza getirip o şekilde nefes alıp vermek hıçkrığın bir an önce geçmesini sağlayacaktır.

[ads2]Hıçkırığı geçirmek için yapılmaması gerekenler
Limon suyu içmek
Soğuk su içmek
Nefesi tutup beklemek
Kendini sıkmak, ıkınmak
Korkutulmak

Uzmanlar her ne kadar korkunun hıçkırığı geçirmediğini iddia etse de birçok tecrübeye göre hıçkırık tutan bir kişiyi korkuttuğunuz anda hıçkırığı her ne sebeptense de aniden geçiveriyor.
Kadının  Kitabı.com özel haberidir. İzinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz