Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Kasım 2018

Hayatınızda Olması Gereken 4 Kişi

Arkadaş seçme konusunda ne kadar seçici davranıyorsunuz? Çevrenizde olan veya olmasını istediğiniz kişileri hangi özelliklerini baz alarak arkadaş statüsüne koymaya karar veriyorsunuz?

Biz Kadının Kitabı.com olarak hayatımızda mutlaka olmasını istediğimiz özellikteki insanları seçtik. Şimdi siz de kendi arkadaşlarınızla kıyaslayın. Acaba hayatında olmasını istediğiniz arkadaşlar gerçekten onlar mı?
İşte hayatınızda olması gereken 4 arkadaş özelliği

[ads1]
1. Sırdaş

Mutlaka arkadaşlarınızdan biri diğerlerine göre daha ayrıcalıklı ve daha ağzı sıkı biri olmalı. Hayatınızda bir çok olumlu ya da olumsuz olayla karşılaşacaksınız. Böyle durumlarda işte ilk ona gitmelisiniz. Ona içinizdekileri, olup bitenleri hiç tereddüt etmeden bir kız kardeşinize anlattığınız gibi söylebilmelisiniz. Ondan yana asla şüphe duymamalı ve her zaman ketum biri olduğunu ve sizi başkalarına karşı küçük düşürmeyeceğini bilmelisiniz. İşte hayatınızda ilk olarak olması gereken bir arkadaş böyle olmalı. Candan ve samimi….

2. Ruh ikizi

Hayatta en fazla ihtiyaç duyulan bir diğer arkadaş da aynı kafa yapısına sahip biri.
Hadi dedimmi kalkıp giden, itiraz etmeyen ve isteklerinizin aynı yönde olduğu birbirinizle çok iyi anlaştığınız bir kişi bu dünyada olmazsa olmaz bir şeydir.
Böyle bir arkadaşa sahipseniz eğer çok şanslısınız. Çünkü vakti birlikte harika bir şekilde geçiriyorsanız daha ne isteyebilirsiniz ki?

3. Entellektüel arkadaş

İnsanlar hep aynı türdeki arkadaşlardan sıkılır ve entellektüel bir düşünce ve yaşam tarzına sahip kişilere özenir. O tip bir arkadaş sizi sıradanlıktan ve basit bir hayattan kurtarır, hayata başka taraflarından bakmak için ön ayak olur ve teşvik eder.
Bir arkadaşınızın diğerlerinden daha uç olması sizin de işinize gelecektir.

4. Akıl hocası

[ads2]
Hayatınız hep lay lay lom’la geçmeyecek. Bazen ciddi bir tavsiyeye, öğüde ve yaşanmış tecrübeye ihtiyacınız olacak. Sizin göremediğiniz noktaları size gösterecek ve olası ihtimalleri önceden söyleyecek. Her şeyi yaşayıp görmek, tecrübe etmek sizi daha da yıpratacağından hayatınızın bir köşesinde bulunan bir akıl hocası dediğimiz özellikte bir arkadaşınız olmalı. Bu sizden muhakkak yaşça daha büyük olacaktır. Hiç problem değil. Hatta böyle olması bir bakımdan sizi daha da iyi hissettirecektir. Onun yaşamına ve tecrübelerine daha fazla itimat edecek ve söylediklerini mantıklı bulacaksınız.
Başınızda olan bir problemde ona koşmalı ve sıkıştıınız yerde ondan yardım istemelisiniz…

©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz