Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ocak 2019

Hamilelikte Yapmanız Gereken 8 Şey!

Hamileyseniz öncelikle sizi kutlarız. 9 ayı en güzel ve en verimli bir şekilde geçirmeniz için size 8 tavsiye vereceğiz.
[ads2]

1- Tahmini doğum tarihini öğrenin
Bebeğin dünyaya gelecek olan doğum tarihini hesaplayın. Bunun için bir çok hesaplayıcı internette bulunuyor.

2- Kişisel takvim oluşturun

Doğumdan sonra önemli anları hatırlamak ve bebeğiniz büyüdüğünde onunla paylaşmak için kişişel bir takvim hazırlayın.
İlk hamile olduğunuz günü, ilk kalp atışını, ilk tekme atışını hissettiğinizi, ilk cinsiyetinizi öğrendiğiniz günü not ederek o günleri hayalinizde canlandırabilirsiniz.

3-Dokturunuzu belirleyin

Hamilelik boyunca sizinle ilgilenecek sizi muayene edecek olan doktorunuzu belirleyin. Her hangi bir aksilik durumunda derhal ona başvurun ve  sorunlarınızı ona anlatın.Doktor seçimini ikinci aydan sonra belirleyebilirsiniz.

4- Yeme ve içmenize özen gösterin

Artık sadece kendiniz beslemiyor ayrıca küçük bir bedene de can veriyorsunuz. Bu nedenle yediklerinizin doğal ve sağlıklı şeyler olmasına asitli ve alkollü içeceklerden uzak durmaya dikkat edin. Folik asit ve kalsiyum alımı hamilelikte çok önemlidir.

5- Egzersiz yapın

Zaten hamileyken fazla fazla kalori harcayamayacaksınız. Bir de Türk kadını hem yemeyi sevmesi hem de çevresindekilerin ye ye diye tutturmasıyla fazla kilo alabilirsiniz. oğumun kolay ve çabuk geçmesi için 9 ay boyunca egzersiz ve yürüyüş yapmayı ihmal etmeyin. Tabi bebeğe zarar verecek egzersizleri yapmayarak doktor tavsiyesi ile hareket edin.

6- Haftalık takip

[ads1]
Bebeğinizin haftalık gelişimini takip etmek sizi ve onu daha da yakınlaştıracak ve mucizeye tanık  olacaksınız.

7- Bebek ve anne ile ilgili bilgi edinin

Bebeğinizin gelişimini takip edebileceğiniz kitaplar okuyup internetten  araştırma yapmanız siz ve bebeğinizin geleceği için iyi olacaktır.

8-Forumlara takılın

Sizin gibi hamile kadınların üye olduğu forum sitelerine  üye olarak merak etiklerinizi ve korktuklarınızı yaşayan tecrübelerden edinebilirsiniz.
©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz