Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ocak 2019

Hamilelik Testi

Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Hamilelik testi ani sonuçlar alındığı aynı zamanda kolay erişilebilir bir seçenek olduğu için çiftlerin ilk başvurduğu yöntemlerden biridir. Peki hamilelik testi nasıl yapılır?

Eğer planlı bir süreçten geçiyorsanız çocuk yapma konusunda sürekli bu testi kullanmakta olursunuz. Kan tahlili hamilelik testine göre daha geç sonuç verdiği için ve birden ulaşabilir olmadığından hamilelik testinden verimli sonuç alınmadığı zamanlarda ve hamilelik testinin sonucunu teyit etmek için kullanılan bir yöntemdir. Hamilelik testinde idrarda aranan annenin salgıladığı hormonlardın idrarda olup olmadığına bakılır.

Kimi bireylerde hamilelik testinin sabah yapılması daha iyi sonuçlar alınmasını sağlasa da genele baktığımızda bu çok önemli bir şey değildir.Hamilelik Testi

Eğer planlı bir çocuk yapma sürecinde değilseniz hamilelik testini adet döneminiz geciktiği için kullanırsınız. Her iki durumda da hamilelik testinin kullanımı aynıdır.

Hamilik testini eczaneden temin ettikten sonra gelişi güzel kullanmamanız önerilir. İlk yapmanız gereken temiz ve kuru bir kaba anne adayının idrarını yapması gerekmektedir. Kullanılan testin kullanma kılavuzunda yazan yönergeleri takip etmeniz şiddetle önerilir.

Anne adayı idrarını kuru ve temiz bir kaba yaptıktan sonra hamilik testinden damlatma ya da daldırma yöntemlerinden hangisine sahipse hamilelik testi adım adım kılavuzda yazanı izlemelidir.

Damlatma Yöntemine Göre Hamilelik Testi;

Hamilelik testlerinden damlatma yöntemini kullanan hamilelik testleri paketleri içinden damlatma aparatı ve hamilelik testi çıkmaktadır. Hamilelik testini yatan bir konumda sabit bir şekilde bir yere koyunuz. Daha sonra kuru ve temiz bir kaba yapmış olduğunuz idrardan damlatma aparatı yardımıyla alarak hamilelik testinde kaç damla yazıyorsa o kadar sayıda hamilelik testinde damlanın dökülmesi istenilen deliğine damlatınız. Hamilelik testinde yazan sayı miktarında yaptığınız damlatma işleminden sonra hamilelik testini hareket ettirmeden sabit bir şekilde tutunuz. Bekleme miktarınca bekleyiniz ancak size tavsiyemiz bazı hamilelik testlerinde beklenilmesi gereken miktarın iki hatta üç katı süresince beklemenizi öneririz. Her ne kadar güvendiğiniz kaliteli bir ürün kullanıyor olsanız da kesin sonuç açısından beklemeniz hatta iki ya da üç katı süre bekledikten sonra ikinci bir hamilelik testi daha alarak aradan 12 saat geçtikten sonra tekrar bir test daha yapmanızı öneririz.Hamilelik Testi

Bekleme süreci bittikten sonra ilk önce hamilelik testinin bize bilgi verecek olan ekranında ilk önce bir çizgi görürsünüz. Heyecan yapmadan sabırla ikinci çizginin gelmesi için beklemeniz gerekmektedir. Bir çizgi çıkmasının sebebi bize verdiği mesaj “ hamilelik testini doğru kullandınız” mesajıdır. İkinci çizgi ise hamilelik testinde, hamile olduğunuzun mesajını vermektedir. Eğer hiç çizgi çıkmaz ise bu durumda hamilelik testini kullanma kılavuzunda belirtilen yönergelere uygun yapmadığınız sonucu çıkmaktadır.

Daldırma Yöntemi ile Hamilelik Testi

Anne adayımızın temiz ve kuru bir kaba yaptığı derinliği en az 5 cm olan kabımıza daldırma yöntemi ile hamilelik testimizin ilk süreci olan testimizin kullanma kılavuzunda yazan kısmını idrara daldıracağız. Burada dikkat edilmesi gereken konu daldırdığımızda ne kadar süre hamilelik testimizin ucu idrarın içerisinde olacak? Kılavuzda yazar ancak yine belirtelim genelde 5 saniye daldırarak bekliyoruz. Ardından testimizi kesinlikle dikey olmamalı, yatay bir konumda kıpırdatmadan sabit bir şekilde beklemeye başlayın. Bu testlerde de yine bekleme süresi kılavuzda yazandır. Ancak size tavsiyemiz bekleme süresinin dışına çıkmanızdır zira bir dakikandan dolayı belki de gerçek sonucu göremeyebilirsiniz. Bu hamilelik testinde de bir çizgi testin doğru yapıldığının ikinci çizgi gebeliğin mesajını vermektedir. Sonuç ne olursa olsun eğer bu testlerin sonucu negatif ise bile hala adet olmadıysanız bir uzman hekime başvurmanızda fayda vardır.

Hamilelik Süresince Yapılması Gereken Testleri Biliyor Musunuz? Makalesine gitmek için tıklayınız!!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz