Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ocak 2019

Hamileliğin İlginç Yararları

[ads2]Hamile olmak ne kadar güzel de olsa bazı sıkıntı veren yönleri de olmuyor değil.
Sabahları aç karnına mide bulantısı, halsizlik, yorgunluk, sürekli uyku hali ve bacak krampları.
Ne kadar bu tür zorlukları olsada herkes anne olduktan sonra bunları bir kere dahi düşünmüyor, aklına gelmiyor.

Aslında hamileliğin birçok güzel yanı da  var. Anne adayları veya anne olmak isteyenler için hamile olmanın 5 faydasını hazırladık.

1.Daha zevkli cinsel hayat

Hamilelikte cinsellik olmaz diyenlere bakmayın. Elbette olur. Olmalı da. Hatta hamileyken yapılan seks normal zamanda yapılan seksten daha zevkli olduğunu biliyor muydunuz? Hamileliğin 4. ayından itibaren pelvik bölgesine daha fazla kan gider. Bu da sevişirken daha hassas ve daha zevkli dakikalar demek oluyor. Uzmanlar, cinsellik hayatında daha önceden hiç orgazm olmamış kadınların ilk defa hamilelikte  orgazm duygusunu tattığını söylüyor.

Hamilelik boyunca istediğiniz zaman seks yapabilirsiniz. Bebeğe kesinlikle bir zararı olmaz. Sadece seks için uygun pozisyonu bulun yeter.

2. Adet dönemindeki sancılara veda

Bebek dünyaya geldikten sonra adet olmaya başlarsınız. Eğer doğumdan önce sürekli karın ağrıları çekiyor ve o saatler geçmek bilmiyorsa artık endişelenmeyin. Çünkü doğumdan sonra nedeni belli olmayan bir sebep yüzünden adet sancıları kesiliyor.

3. Kansere yakalanma riski düşüyor

Hamileliğin meme ve yumurtalık kanserine yakalanma riskine  karşı olduğu  tespit edildi. Yapılan gözlemlerde, 4 aydan daha fazla emziren kadınlarda göğüs kanseri olma riski daha az olduğu tespit edildi.

4. Sağlıklı alışkanlıklar edinme

Kadın hamile olduğunu öğrendiği andan itibaren yemesine ve içmesine daha fazla dikkat ettiği bir gerçek. Çünkü herkes bebeğinin daha sağlıklı olmasını ister. Bu yüzden kötü alışkanlıklardan vazgeçme ve iyi alışkanlıkları gönülden yapabileceğiniz koca bir 9 ayınız oluyor. Ve 9 ay istenerek yapılan bu davranışlar doğumdan  sonra da kendini alışkanlık olarak  gösteriyor.

[ads1]5. Daha güçlü hisler

Hamileliğin bir diğer ilginç noktası ise bu dönemde her şeye karşı büyük bir hassasiyet görülmesi. Sabahları aç karnına mide bulanmaları, birçok kokudan tiksinme, yemek seçiciliği bunların hepsi bu dönemde daha temkinli olmak gerektiği için olduğu düşünülüyor.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz