Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ocak 2019

Hamilelerin Kesinlikle Yememesi Gereken Yiyecekler

Bebekler bir ailenin en güzel meyvesidir. Her çift belli bir süre sonra bebek sahibi olabilir. Anne olmak ne doğumdan sonra ne de doğumdan önce kolay. Daha dünyaya gelmeden bile onu daha sağlıklı ve kusursuz bir şekilde dünyaya getirme derdine düşüyoruz. Zaten de olması gereken kesinlikle bu. Anne olmak hamile kalıp doğurmak değil. O hayatına girdiği andan itibaren ona değer vermek ve onu gördüğünüz göremediğiniz tüm zararlı şeylerden korumaya çalışmaktır. Biz kadininkitabi.com olarak anne olmanın mutluluğunu ve bebeklerimizin değerini iyi biliyor ve diğer anne olma yolunda ilerleyen heyecanlı anne adaylarımız için Kadın doğum ve tüp bebek uzmanı Doç. Dr. Hakan Çoksürer’in bu konuda kesinlikle hamilelerin yememesi gereken o gıdaları paylaştı.

Hamile kadınların asla yememesi gereken yiyecekler:
Salam
Sosis
Sucuk
Pastırma

Neden bu ürünler hamilelik döneminde tüketilmemelidir?

Çünkü bebek gelişimi, annenin beslenme tarzı ile aynı doğrultuda ilerler. Siz iyi beslenmezseniz çocuğunuz da iyi gelişemez. Internetional Courner of Cancer adlı dergide yayımlanan akademik makalede hamilelik döneminde tüketilen bu tür işlenmiş gıdalar, bebekte beyin kanserine neden olabileceği yönünde olmuştur.

Isıl işleme tabi tutulan işlenmiş gıdalar tamamen doğal içeriğe sahip değildir. Üzerinde ne kadar ” % 100 doğal” dır etiketi vurulsa da gerçeği kesinlikle yansıtmaz.
İçinde çok fazla oranda nitrit ve nitrat tuzu bulunmaktadır. Bu türdeki tuzların kullanma amacı özellikle ürünlere parlaklık, canlı renk katıyor. Kesinlikle albenisi artsın diye eklenen zararlı ürünler haline geliyor. Ayrıca bu tuzlar “botinimum mikrobu”ndan da korunmayı sağlıyor.

Kadının kitabı.com ekibi olarak her ne olursa olsun ister hamilelik döneminde ister normal bir yaşam sürdüğünüz vakitte olsun ne kendiniz ne de çocuklarınıza bu ürünleri yedirmeyin. Mümkünse evde yapabiliyorsanız kendiniz alın ve taze hazırlayıp taze taze tüketin. Gıda üzerinde o kadar çok oyun oynanıyor ki kime güveneceğimizi şaşırdık.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz