Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ocak 2019

Haftanın En Seksi Günü Hangisi?

Kimse her gün  mutlu ya da üzgün değildir. Herkesin sevdiği veya nefret ettiği bir gün vardır elbette. Genellikle Cuma günleri en güzel  gün Pazartesi günleri ise en sıkıcı ve kötü gün olarak değerlendirilir. Nedenini zaten hepimiz kendimizden biliyoruz 🙂

[ads1]
Ama insanlarda bulunan ve salgılanan östorojen ve testosteron hormonlarının da en aktif olduğu bir gün var. İşte bu hormonların en fazla salgılandığı günü London School of Economics and Political Science (London Ekomoni ve Politik bilimler okulu) bilim adamları bulmaya çalıştılar. Haftanın hangi günü  cinsel isteğin tavan yaptığını merak ettiler ve yapılan çalışmalar sonucu ise en seksi günün perşembe olduğuna karar verdiler.

Yapılan  ölçümlerde perşembe günü kadınlarda östörojen hormonu, erkeklerde testosteron hormonu sabah saatlerinde diğer günlere göre 5 kat daha fazla salgılandığı tespit edildi.
Uzmanlar, diğer günlerin de özelliklerini inceledi.  En kötü tercih olarak pazartesi seçildi.
Bir şeye karar verirken ya da bir plan oluşturacakken hafta ortası veya haftasın son günü olan cuma’dan başlanmasının daha etkili olduğunu ifade ettiler.
©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz