Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ocak 2019

Güzel Koku Kadını Daha Seksi Gösteriyor

[ads1]
Amerika’daki Monell Kimyasal Duyular Merkezi’nde yapılan  bir araştırma sonucu güzel kokunun yarattığı etkiyle yüzün çekiciliğinin artırdığını ortaya koydu. Deney esnasında erkek katılımcılara 8 farklı kadının resmi gösterildi ve bu kadınlardan en çekici olanların sıralanması istendi.

parfum

Katılımcıların değerlendirme yapmaları sırasında ortama çeşitli kokular sıkıldı. Bazı fotoğraflar gösterilirken balık yağı ile karıştırılan kokular denendiğinde katılımcıların fotoğrafları çekici bulmadıkları saptandı. Ancak gül yağı ile karıştırılan kokular sıkıldığında ise resimlerdeki kadınların yüzlerinin daha çekici bulundukları ortaya çıktı. Ayrıca deneyi yapan bilim adamları, güzel kokuların, kişilerin yüzlerin genç görünmesini sağlamadığının da altını çizdi.

[ads2]Bir sonraki aşamada bilim adamları kokular ve erkek yüzleri arasındaki ilişki üzerinde bir araştırma yapacak.Ayrıca koku ve görmeye ilişkin “işaretlerin” bağımsız olarak yüz çekiciliği algısını etkileyebileceğini ortaya koyan araştırmanın sonuçları “PLOS ONE” adlı dergide yayımlandı.

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız

Kadının ve erkeğin en seksi olduğu yaş.
Nasıl seksi olunur
Bakımlı kadının 9 işareti
Evde parfüm nasıl yapılır?

©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz