Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Kasım 2018

Gür Ve Sağlıklı Kirpikler İçin Ne Yapmalı?

Yüzün genel yapısı içerisinde yer alan kirpikler, güzel bir yüzü oluşturan en önemli öğelerinden birini ifade etmektedir.
[ads1]Yüze anlamlı bir hava veren kirpikler, makyaj uygulamalarında da önemli bir yer tutmaktadır. Güçlü, sık görünen ve doğal görünümde kirpikler ile gözlerin yapısı daha da belirginleşmekte ve anlamlı bir hale gelmektedir.

Sağlıklı ve daha gür kirpiklere sahip olmak için, dikkat edilmesi gereken bazı noktalar söz konusudur. İlk olarak, kirpiklerde kullanılan rimel, yağ vb. kozmetik ürünlerin, kaliteli ve cilde zarar vermeyen ürünlerden tercih edilmesi gerekmektedir. Aynı şekilde, gözlerdeki makyajı temizlemek için kullanılan ürünlerin de, gözlerin hassas yapısına özel üretilmiş ürünler olması gerekir. İçeriğinde yoğun kimyasal bulunduran ve temizliği zor olan göz makyajı ürünlerinden uzak durmak da, kirpikleri korumak için, alınacak önlemlerden olmaktadır.

Makyaj, cildin gözenekleri tıkayan bir uygulama olduğundan, cildi tahriş etmektedir. Kirpikler içinde birken kozmetik malzemeler, kirpiklerin zayıflamasına neden olacaktır.  Bu nedenle, makyajı temizlenmeden yatılmaması gerekmektedir.kirpik

Kirpiklerdeki makyajın temizlenmesi sırasında, kirpiklere nazik davranılması gerekmektedir. Bunun yanı sıra, kirpiklerin belli periyotlar, kirpiklere özel bakım yağlarıyla beslenmesi ve bakım yapılması gerekmektedir. Tabi bu yağların da, kaliteli ürünlerden seçilmiş olması, önem taşımaktadır.

Kirpiklere özel olarak üretilen, birçok kirpik bakım ürünleri ve yağları bulunmaktadır. Select Lash adı verilen, kirpiklere özel bakım yağı, özel geliştirilen fırçası ile kolay uygulanırken, içeriğindeki doğal bitki içerikleriyle de kirpikleri beslemektedir. İçeriğinde kimyasal maddeler bulunmadığından, gözlerde de alerji ya da hassasiyet oluşturmayan bir yapıya sahiptir.

[ads2]

Select Lash ürünü, hem makyajdan önce uygulanabilmekte, hem de gece yatmadan önce, kirpiklere bakım yapmak amacıyla, kullanılabilmektedir. Takma kirpik uygulamalarında da kullanılan yapıştırıcıların zararlarını azaltması, ürünün diğer bir özelliğidir.

©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz