Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ocak 2019

Guatra İyi Gelen Bitkiler

Tam gırtlağını üzerinde bulunan tiroit bezleri doğru çalışmadığında ya da iyot  eksikliği gibi bazı faktörler yüzünden  Guatr meydana gelir. Önceleri hafif bir şişlik gibi görünen guatır daha sonraları ise bir yumruk büyüklüğünde şişmeye devam eder. Elbetteki guatır kadın ya da erkek diye  cinsiyete bakmadan her yetişkin kişide  meydana gelebilir.  Guatır bir kader değildir. Guatrı önleyebilirsiniz  ya da ameliyat olarak kurtulabilirsiniz.

Guatır iyi gelen bazı bitkiler vardır. Bunlardan bazıları ise şunlardır:

Deniz yosunu

eğer guatır özellikle eksikliğinden  meydana geliyorsa, yurt bakımından oldukça zengin olan deniz yosunu gibi bitkileri tüketerek buna engel olabilirsiniz. Peki deniz yosununu  nasıl yiyeceğiz diye sorarsanız eğer cevabı aslında oldukça basit. Örneğin japon mutfağında deniz yosunu oldukça fazla tüketiliyor.  Eğer suşi seviyorsanız deniz yosunu da yemiş oluyorsunuz. Eğer suşi ile aranız çok yoksa bile deniz yosunundan üretilen kapsül tabletler, çay gibi formlarda  olan ürünleri satın alıp kullanabilirsiniz.

Zeytin yağı

Özellikle Canan Karatay’dan sonra çoğumuz muğrağımızda hakiki zeytinyağını bulundurmaya özen gösterir olduk. Tiroid bezlerinin  sağlığı açısından E vitaminine de ihtiyaç duyar.  Zeytin yağında bulunmaktadır. Yemeklerimizde ve kahvaltılarımızda  tüketmeye özen göstermeliyiz.guatr ne iyi gelir 2

Maydonoz ve Dereotu

Her öğünde mutlaka tüketilmeli diyen uzmanlar guatr hastalığına da iyi geldiğini hatta bu hastalığın baş göstermemesi için gerekli önlemleri aldığını da dile getiriyorlar. özellikle de Prof dr İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki. Zaten bu yeşilliklerin ne gibi bir zararı olabilir ki? Değil mi?

Soğan- sarımsak
Özellikle soğan ve sarımsak hem B vitamini, hem iyot içerir.

Havuç ve Şalgam

İyot içeren yiyecekleri tüketmek guatrın oluşmamasında en etkili yöntemdir. İyot içeren havuç ve şalgamdır.

Dut ve dut kurusu:
Guatra karşı iyi gelen en iyi meyve duttur. Bunu Bilmekte de fayda vardır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz