Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Aralık 2018

Göz Şişkinliğine İyi Gelen 8 Öneri

[ads1]Çok ya da az  uyuduğumuzda, ağladığımızda gözlerimiz kızarır ve şişer. Bunun yanı sıra yorgunluk, stres, uykusuzluk gibi nedenlerden dolayı, gözlerde şişkinlikler meydana gelmektedir. Bu şişkinlik durumları, birçok kişiyi rahatsız eden bir durumdur.

Gözlerde meydana gelen bu şişkinliklerden, basit ve evde kolayca hazırlayabileceğiniz bazı yöntemleri uyguladığınızda bunlardan kurtulmak mümkün olmaktadır.

İşte Kadının Kitabı.com olarak hazırladığımız göz şişkinliklerini yok eden 8 önerimiz.

goz-sismesi-

1. Salatalık

Salatalık, cildi güzelleştirmesinin yanı sıra, gözlerde de, mucize etkiler yaratan bir sebzedir. İki ince dilim salatalığın, gözler üzerinde 30 dakika bekletilmesi, göz şişkinliklerini yok edecektir.

2. E vitamini

E vitamini, göz şişkinlikleri için kullanılan, diğer bir yöntemdir. 3 – 4 damla E vitamininin, bir bardak soğuk suya damlatılmasıyla hazırlanan karşımın, pamuk yardımıyla, gözlerde 20 dakika bekletilmesi sonrasında, göz şişkinlikleri yok olacaktır.

3. Su

Su, hem hayatın devam etmesi, hem de sağlıklı bir yaşamın temelini oluşturan en önemli içecektir. Su tüketimi ile vücutta biriken toksinlerin atılması sağlanmaktadır. Gözlerdeki şişkinliklerden kurtulmak için, bol bol su tüketilmesine dikkat etmek gerekir. Günde 8 – 10 bardak su tüketimi, ideal olan tüketim miktarıdır.

4. Çiğ patates

Patates ile de göz şişkinliklerini yok etmek mümkün olmaktadır. Ortadan ikiye bölünmüş patatesler, 15 dakika süreyle gözlerin çevresinde gezdirilirse, gözdeki şişkinliklerin yok olduğu görülecektir.

sabah-goz-kapagi-sismesi-

[ads2]5. Çay demi

Evde daima sıklıkla çay demliyorsanız kolayca bu tarifimizi uygulayabilirsiniz. Çaydanlığın demliğinden yarım çay bardağı soğuk çay alıp biraz pamuğu ıslatın. Ardından şişmiş gözlerinizin üzerine  çaylı pamukları koyup sırt üstü uzanın ve 5 dakika gözleriniz kapalı bir şekilde yatın. 5 dk sonra gözlerinizin şişliğinin geçmiş olduğuna inanamayacaksınız.

Soğuk çay poşetleri,  göz şişkinliklerini yok etmek amacıyla, kullanılan yöntemlerden biridir. Siyah çay poşetlerini, gözlerin üzerinde 5 dakika bekleterek, şişkinliklerin yok olduğunu görmek mümkündür.

Yeşil çay poşetleri de yine, göz üzerinde 5 -10 dakika süreyle bekletildiğinde, gözlerdeki şişkinliklerden eser kalmayacaktır.

6. Süt

Soğuk sütün, pamuk ile gözlerde 20 – 25 dakika bekletilmesi de, göz şişkinliklerinden kurtulmayı sağlamaktadır.

7. Yumurta beyazı

İyice çırpılan yumurta beyazının, göz çevresine uygulanması ve 20 dakika beklendikten sonra durulanmasıyla yapılan uygulamada, göz şişkinliklerini yok eden uygulamalardan biri olmaktadır.

8. Metal kaşık

Soğuk kaşık yöntemi, en kolay ve zahmetsiz yöntemlerden biri olmaktadır. Soğuk kaşığın, gözler üzerinde, yaklaşık 5 – 10 dakika bekletilmesiyle, gözlerdeki şişkinliklerin yok olduğu görülecektir.

©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz