Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ocak 2019

Görülmesi Gereken 8 Harika Şehir

[ads2]Televizyonu bir açıyorsunuz ya yemek programı ya da dünya turu gezi programları. İzlerken bile heyecanlandırken siz de dünyayı gezmek görmek  istiyorsunuz. Peki gideceksiniz ama bütçeniz kısıtlı. O halde en güzeli ve en özeline gitmeye ne dersiniz? İşte sizin için seçtiğimiz görülmesi gereken 8 şehir…

1. Budapeşte, Macaristan

Macaristan’ın başkenti Budapeşte. Buda ve Peşte’yi ikiye ayıran Tuna nehri bu şehre harika bir güzellik katmış en beğendiğimiz bir şehir olarak listemizin 1.si oldu. Eğer yurt dışında bir tur gezintisine çıkarsanız ya da o şehre bir işiniz düşerse Tuna Nehri gezintisi yapmadan giderseniz Budapeşte’ye gittim  demeyin..

Budapeste

2.Roma, İtalya

Birçok filme ev sahipliği yapan Roma, İtalya’nın en görkemli ve en çok turist çeken şehri olarak herkesi büyüsü altına almayı başarmıştır. Zaten tek bir fotoğrafa bakmak bile görülmesi gereken bir şehir olduğunun kanıtıdır sanırım .

Roma

3. Cape Town, Güney Afrika Cumhuriyeti

Ada üzerinde bir yer. Güney Afrika Cumhuriyeti’nin başkenti: Cape Town Kültür zenginliğiyle harmanlanmış bu şehirde çok ilginç vakit geçireceğinize eminiz.

Cape-Town

4. Kyoto, Japonya

Teknolojik gelişmeler denilince ilk akla gelen ülke: Japonya. aslında sadece teknoloji değil doğal güzelliğiyle de insanların ruhuna işleyen bir güzellik. Sakura ağaçlarını fazlasıyla görebileceğiniz bir şehri Kyoto.

Kyoto5. Paris, Fransa

Paris denilince ilk akla gelen “aşıklar şehri” olmasıdır. Romantik, cıvıl cıvıl, ışıl ışıl başka bir dünya… Eyfel’den bahsetmiyoruz bile.

Paris

6. Venedik, İtalya

Şehrin içindebulunan kanallar Venedik’e farklı bir hava katıyor.ile farklı bir atmosfere sahip olan Venedik mutlaka görmeniz gereken yerlerden. Giderseniz mutlaka gondol gezilerine katılın.

Venedik2

7. Seul, Güney Kore Cumhuriyeti

Eşsiz güzellikteki sarayları, ortasından geçen Han Nehri, lezzetli yemekleri, cana yakın insanları ve farklı atmosferi ile Seul’e hayran kalacaksanız.

Seul

8. St. Petersburg, Rusya

Baltık Denizi kıyısında bulunan ve 42 ada üzerinde bulunan romanlara konu olan bir şehir. Eğer gitmek isterseniz sadece pasaport yeterlidir. Çünkü yapılan anlaşma ile Rusya’ya vize almadan giriş yapılabiliyor. Bu fırsatın  olması bile gitmeniz için bir sebep…

St.Petersburg

 

Dünyanın En Ünlü Alışveriş Caddeleri için tıklayın

©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz