Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ocak 2019

Göbek Eriten Diyetler

Göbek Eriten Diyetler

 

Yoğunlaşan hayatlarımızla birlikte yemek düzenlerimizde tamamen değişti. Sabah işe yetişmek için hiçbir şey yemiyoruz ya da biraz vaktimiz varsa ya yolda paketli yiyecekler ya da iş yerimizde küçük atıştırmalıklar. Öğlen yemeğimizde ya işyerimizin yağlı yemekleri ya da dışarıdan aldığımız sağlıksız besinler. Bütün gün doğru dürüst bir yemek yemediğimiz için akşam oldukça aç oluyoruz ve çok fazla yemek yiyoruz. Buda zaman içerisinde fazla kilolara sebep oluyor. Türk bayanların ise asıl sorunları bölgesel alınan kilolar. Bölgesel kiloları sadece diyet yaparak veremeyiz. Bölgesel kiloları egzersiz yaparak veremeyiz. Bölgesel kilolarımızı verirken diyet yapmalıyız ancak yanında mutlaka egzersiz de yapmalıyız.

Göbek Eriten Diyetler

 

Diyet kilo vermemizi sağlar ancak kilo alındığında bölgesel alınsa da verilirken orantılı verilir. Sadece spor ise göbek bölgesindeki yağlanmayı eritmez aksine yağların altındaki kas tabakasını güçlendirip göbeğimizin aynı kalmasına sebep olur. Bu yüzden eritmek istediğimiz göbek için önce yediklerimize dikkat edip yağların yakılma sürecini başlatmalı ve bununla birlikte sporumuzu yaparak kalori yakımını hızlandırmalıyız. Öncelikle önemli noktalardan bir tanesi öğün atlamamak ve doğru öğünde doğru şeyler tüketmek. Sabah kahvaltısı güne başlangıç aynı zamanda metabolizmanın başlangıç noktasıdır. Sabah kahvaltımızda protein ağırlıklı şeyler tüketmeliyiz. Hem bizi daha tok tutar hem de besin değerleri yüksek olduğu için gün içerisinde bize enerji verir. Akşam yemeği ise daha hafif olmalı. Vücut uykuya hazırlanmalı, uykudayken yediğimiz şeyleri yakmaya çalıştığı zaman vücut yorulur ve uykumuz kalitesizleşir. Akşam yemeklerimiz daha sebze ağırlıklı olmalı. Öğlen yemeklerimizde ise tavuğumuzu, balığımızı, etimizi yani günlük protein ihtiyacımızı almalıyız.

 

Diyetlerde ki gibi düzenli, sabit yemekleri yiyemeyeceğinizi düşünüyorsanız; karbonhidrat tüketiminizi minimuma indirerek bu işe başlayabilirsiniz. Örneğin: beyaz ekmek, makarna, hamur işi, pastane gıdaları. İşe bunları hayatınızdan tamamen çıkarmakla başlayabilirsiniz. Vücudumuzun tabi ki karbonhidratlara da ihtiyacı var. Kasların enerjisi için beyin fonksiyonları için fakat yediğimiz birçok sebzede bile zaten karbonhidrat bulunmakta. Bunun yanı sıra protein tüketimi oldukça önemli. Sebebi ise proteinlerin sindirimi daha geçtir; karbonhidrata oranla. Bu da vücudun açlık hissine daha geç ulaşmasını sağlar aynı zamanda yakımları daha zor olduğu için vücut proteini yakmak için uğraşırken daha fazla kalori yakar. Bir diğer önemli nokta ise su tüketimi. Vücuttaki su oranının azalması bütün hayatsal fonksiyonların yavaşlamasına, aksamasına neden olur. Bu yüzden su tüketimi sadece kilo vermemiz içinde diğer birçok hayatsal faaliyetlerimiz için çok önemli.

 

İnsan hem eğlenip hem spor yapabilir. Günümüzde bu konuda çok fazla gelişme var. Birçok spor salonu artık işi eğlenceli hale getirmek için müşterilerin isteklerini ön planda tutuyor. Sizde kendiniz için eğlenceli, motive olabileceğiniz bir spor bulabilirsiniz. Fakat hiç bir zaman popülerliğini kaybetmeyecek spor yürüyüş. Temiz havada yarım saat tempolu yürüyüş size ortalama 150 kalori yaktırır. Tabi ki bu kilonuza temponuza bağlı olarak değişir. Yürüyüş sadece kalori yaktırmakla kalmaz aynı zamanda birçok hastalığında önünde bir engeldir. Aynı zamanda yürüme ritminizle nefesleriniz senkronize olduğu için meditasyon etkisi de vardır

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz