Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ocak 2019

Gebeliğin 2. Haftası

[ads1]Gebelikte 2. Hafta, henüz, hamile olduğunuzu fark etmediğiniz, gebelik haftalarından biridir. Bu aşamada, son adet döneminin belirtileri kaybolmaya başlamıştır. Vücut hormonlarıyla sürece uygun ortamı hazırlamaya başlamıştır.

2. haftada, gebeliğin ilk haftası oluşmaya başlayan, yumurta gelişimi devam etmektedir. Sperm ile döllenmenin başladığı bu haftada, yavaş yavaş, bir embriyo yapısının, ilk belirtileri oluşmaya başlamaktadır.

Gebeliğin 2. haftası belirtileri arasında, en sık görülenler,  karında ve kasık bölgesinde görülen, hafif şiddette ağrılar, vajinada akıntı miktarının artışı, terlemenin artması, iştahta azalma ve göğüslerde ağrı ve hassasiyet olmaktadır.

gebelik-hamilelik

Gebeliğin 2. haftası, çoğunlukla, yumurtlama döneminin başlangıcıdır. Bu nedenle, gebelik haftası hesaplamaları, iki adet dönemi, başlangıç süreleri arasında hesaplanmaktadır. Gebelik haftası hakkında, yapılan hesaplamalar da, son adet tarihine göre yapılmaktadır.

Gebeliğin 2. haftasında kanama belirtisi, çoğu zaman görülmemekle birlikte, riskli gebelikler de görülen bir durum olup, sonu düşüklere varan sonuçlar doğurabilmektedir. Bu nedenle, kanamanın olması durumunda mutlaka bir doktor muayenesi şarttır.

[ads2] Gebelik haftası hesaplama takvimi, adet dönemi sürelerini baz alarak hesaplamaktadır. Buna göre, bu hesaplama araçlarına, son adet döneminin başladığı ilk günün tarihini yazarak, kaç haftalık ya da kaç aylık hamile olunduğu hakkında, bilgi sahibi olmak mümkündür.

2. hafta ve gebeliğin 3. haftası, halen, bir görüntü elde edilemeyecek ve hamileliğin, net olarak, anlaşılamadığı gebelik haftalarını ifade eder. Genelde, hamilelik, 4. haftadan sonra anlaşılmaktadır.

Gelelim, tüp bebekte gebelik haftası nasıl hesaplanır sorusunun cevabına. Tüp bebek tedavisi, klasik ya da mikroenjeksiyon yöntemlerinden, hangisiyle yapılırsa yapılsın, gebelik haftası, her iki yöntem için de, aynı şeklide hesaplanır. Embriyonun transferi ile 2 hafta öncesinden, adet başlangıcı oluşmuş gibi hesaplama yapılmaktadır. En iyi sonuçlara, transfer gününden itibaren hesaplama yapılarak ulaşılmaktadır.

©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz