Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Aralık 2018

Evliliği İlk Günkü Gibi Taze Tutmanın Yolları

[ads1]

Kişiler arasında yaşanan duygusal ilişkiler ve evlilikler, zamanla, çeşitli sebeplerle, hasara uğrayabilmektedir. Zaman zaman, ilişki ve evliliklerdeki tartışmalar, birbirini ihmal etmeler, ya da ilişkilerin monotonlaşmasına bağlı olarak, yıpranan ilişkileri canlı tutmak, bazı öneriler ışığında mümkün olmaktadır.Evliliği ilk günkü gibi taze tutmanın yolları İlişkinizi taze tutmak için her gün, her hafta, her ay ve her yıl yapmanız gerekenleri Uzman Psikolog Filiz Kaya anlatıyor.

İlişkiyi taze tutmak için yapılması gerekenleri, yapılacak aktivitelerin içerdiği özel durumlara göre, her gün, her hafta, her ay ve her yıl olmak üzere, farklı zaman dilimlerine ayırmak mümkündür.

mutlu-iliskiyi-belirleyen-8-kural

Her gün yapılması gerekenler listesinde en başı, sohbet edebilmek almaktadır. Her akşam, birbiriyle karşılıklı sohbet ederek, birbirlerine günlerinin nasıl geçtiğini anlatan çiftlerin evlilikleri, uzun süre canlılığını korumaktadır. Bunun yanı sıra,  sarılma, el ele tutuşma vb. aktivitelerle, birbirine dokunma, sabahları birbirini öperek evden ayrılma da, her gün yapılabilecekler arasında yer almaktadır.

Günün en az bir öğününde beraber yemek yemek, büyük ya da küçük herhangi bir şey için teşekkür etmek ve birbirini düşündüğünü hissettirmekte, ilişki ve evlilikleri canlı tutmak için, yapılabilecek önerilerdendir.

Her hafta yapılması gereken öneriler arasında, birbirini takdir etmek, yemek, temizlik gibi ev işlerini keyifli bir şekle dönüştürerek birlikte yapmak, haftada en az bir gün baş başa sinema, tiyatro, yürüyüş vb. bir yerlere gitmek sayılabilir. Bunun yanı sıra, birbirine vakit ayıran çiftlerin, daha sağlıklı ve canlı bir ilişkiye sahip oldukları da gözlemlenmiştir. Renkli ve hareketli bir cinsel yaşam da, ilişkinin canlı kalmasını sağlayacak etkenlerden biri olarak nitelendirilmektedir.

[ads2]Her ay yapılacak, tatil, yemek organizasyonu vb. özel bir plan, ya da sürprizler de, ilişki ve evliliklerde canlılığı korumanın yolları arasında sayılmaktadır. Ayrıca, sıkıntı ve stres yaratan durumlar üzerinde, beraberce tartışmak ve çözüm yolları aramaya çalışmak ta, etkili olacak önerilerden biri olmaktadır. Çocuklardan ayrı, baş başa geçirilecek bir tatil ile de, evliliğin ilk günlerine dönmek mümkün olmaktadır.

 

Her yıl, hayaller ve evlilikle ilgili gelecek planları üzerinde, güncellemeler yaparak ta, evlilikte kaybolmak üzere olan heyecan ve ilgiyi tekrar canlanabilir ve daha mutlu bir evliliğin temelleri oluşturulabilir.

©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz