Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Aralık 2018

Evde Pratik Diş Beyazlatma Yöntemi

[ads1]Gülüşünüzü kimseden saklamadan rahatça ve özgürce dişlerinizi göstermek istemez misiniz? Bunun cevabı elbette isteriz olacaktır. Kimse sararmış dişlerle karşısındakiyle rahat bir şekilde konuşamaz.
Dişler iç ve dış faktörlere bağlı olarak birçok sebepten ötürü dişler kendine has beyazlığını kaybedebiliyor ne yazık ki. İç ve dış faktörleri biraz açacak olursak; İç  faktörler, kullanılan antibiyotikler, demir eksikliği tedavisinde kullanılan ilaçlar vb. Dış faktörler ise, çay, kahve, kola vb renkli içecekler dişlerin sararmasına yol  açar. Diş beyazlatmanın birçok yöntemi de var. Bunlardan bazıları tıbbi ilaçlar kullanılarak, uzman kişiler tarafından kliniklerde yapılır bazıları da  doğal yöntemler kullanılarak evde kendiniz yapabilirsiniz. Eğer siz de evde kendiniz dişlerinizi doğal yöntemleri deneyerek beyazlatmak istiyorsanız sizin için derlediğimiz pratik yöntemi mutlaka deneyin deriz.

dis-beyazlatma-evde

Doğal diş beyazlatma için gerekli malzemeler
1 Çay kaşığı karbonat
1 Yemek kaşığı taze sıkılmış limon

Hazırlanışı ve uygulanışı
Küçük bir kasenin  ya da çay tabağının içine bu iki malzemeyi de koyup kabarmasını sağlayın.
Kabarması bitince işaret parmağınızla biraz biraz  alıp masaj yapar gibi dişlerinize sürün. Bunu diş fırçanızı da batırarak yapabilirsiniz. Ancak  diş fırçasını kullanırsanız biraz daha nazik davranın. Çünkü diş etlerinizi tahriş edebilirsiniz..

[ads2]
Bu şekilde yapılan bir uygulamada limon ve karbonatın diş yüzeylerinde biriken lekeleri kaldırması daha kolay olacaktır. Haftada 3 maksimum 4 defa yapmanız yeterli olacaktır. Hergün yapmamanız diş minelerine zarar vermemeniz açısından iyi olacağını da hatırlatmakta fayda var.

Konu ile ilgili diğer yazılarımız:

⇒ Çilekle Diş Beyazlatma Yöntemi
⇒ Diş Beyazlatmada Bitkisel ve Profesyonel Yöntemler
⇒ Dişleriniz Nasıl İnci Gibi Olur?
©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz