Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ocak 2019

Evde Cilt Maskesi Hazırlarken Bunlara Dikkat!

[ads1]Her zaman olduğu gibi kendimize ve kişisel bakımımıza ayırdığımız bütçenin çokluğundan şikayetçi değiliz.  Güzel ve alımlı görünmek biz kadınların ilk tercihi.  Hatta bazen kendi uyguladığımız cilt bakımlarını ve maskeleri çevremizdeki yakın arkadaşlarımızla bile paylaşmıyor bir sır gibi saklıyoruz. Tanınmış kozmetik markaların hazırladığı maske ve cilt bakım ürünlerini kullansak da çoğu zaman evde kendimiz de yapıyoruz. Peki evde yaptığımız bu maskeleri hazırlarken nelere dikkat etmeli neleri gözden kaçırmamalıyız işte yanıtı…

Evde cilt maskesi hazırlarken dikkat edilmesi gerekenler noktalar:

1.  Öncelikle maskeyi hazırlarken kullanacağınız yardımcı araç ve gereçlerin temiz ve hijyenik olduğuna emin olun (örneğin karıştırmak için kullanacağınız kase, karıştıracak çubuk veya kaşık vb. )

3. Yapacağınız maskenin içine kullanacağınız sebze, meyve, süt, yoğurt gibi doğal malzemelerin son kullanma tarihi geçmemiş ve  taze olmasına dikkat edin.

3.  Maskeyi hazırlarken mutlaka ölçülere uymalı, hangi malzemeden ne kadar koymanız gerekiyorsa o kadar koyun.

4.  Maskenizin sizin cildinize uygun olup olmayacağını ve güvenilir bir kaynaktan aldığınız tarifleri uygulamaya özen gösterin. Çünkü internet ortamında bir sürü bitkisel tarif bulmak mümkün. Yan etkilerinden muzdarip olmamak için dikkatli olun.

5.Maskenin uygulanış biçimine ve bekletme süresine dikkat edin. Çok bekleteyim ya da çok süreyim derken cildinizi istemeden tahriş etmeniz olası ihtimal olduğunu unutmayın.

[ads2]6.  Paket maskelerin içinde koruyucu kimyasallar olduğu için uzun süre bekleme ömrü olur. Ancak siz evde yaptığınız doğal maskelerin kullanım ömrü kısa olduğu için tek seferlik hazırlayın ve bitirin.

Cilt tipinize uygun maske tarifleri için buraya tıklayın.

©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz