Bumerang - Yazarkafe
Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ocak 2019

Estetik Dolgu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

[ads1]
Son dönemlerde minimal invaziv (inzaviv= Bir hücrenin bir bölgeye yerleştirilerek oradan vücüda yayılması) estetik yaptırma girişimleri popülerliğini artıyor. Bu uygulamalardan, hyalüronik asit kullanımında bazı istenmeyen etkiler meydana gelebiliyor. Bu istenmeyen reaksiyonlarda uygulama, ürün, cihazlar ve uygulanan tekniğe göre oluşabiliyor. Komplikasyonlara (komplikasyon= hastaya ya da doktora bağlı olarak  gelişmeyen yan etkiler) engel olmak için doğru ürün ve aletleri dikkatli kullanarak  hastalar daha sonradan yakından takip edilmelidir.

Plastik cerrah Dr. Wolfgang Redka ve Dr. Stefan Lipp; dolgu uygulamaları, estetik trendler, hyalüronik asit uygulamalar hakkında en çok merak edilen soruları Kadının Kitabı.com’ da okuyun.

Son zamanlarda neden dolgu yaptırma oranları arttı?

Dr. Wolfgang Redka: Artık insanlar bilinçlendi ve  cerrahi uygulama  gerektirmeyen anti aging uygulamalarını keşfetti. Ayrıca 15 dakika gibi kısa bir sürede normal yaşamına hiçbir şey olmamış gibi kolayca dönebilmesinden dolayı tercih edilme oranı arttı.

Dr. Stefan Lipp : Hastalar ve doktorlar akımından hem düşük maliyetli hem de kısa sürede sonuç verdiği için bu yöntemi seçiyorlar.

Dolgu uygulamasının riskleri var mıdır?

Dr. Wolfgang Redka: Ne marka olduğu elli olmayan kalitesiz ürünler ve hyalüronik asit haricindeki diğer dolguları kullanmak risk taşır. Aslında Hyalüronik asit tamamen doğal yan etkisi olmayan maddedir. Fakat plastik, hidroksilapatit ya da zararlı madde içeren dolguların kullanılmaması gerekmektedir.

Dr. Stefan Lipp:Dolgunun riski kullanılan ürüne göre değişir. Silikon ve akrilat gibi kalıcı olan  dolguların kullanımında, granülom gibi reaksiyon riskleri vardır. Ayrıca granülom tedavisioldukça çok ve cerrahi müdahale gerektirmektedir. Estetik dolgular içinde hyalüronik asit en güveniliridir.

Dolgunun avantajları nelerdir?

Dr. Wolfgang Redka: Uygulama sırasında anesteziye gerek kalmadan 10-15 dakikalık kısa bir operasyondur.

Dr. Stefan Lipp: Hızlu sonuç alınabilen pratik ve ucuz olması yeterli avantajlardır.

Dolgu maddeleri nelerdir? Yan etkileri var mıdır?

Dr. Wolfgang Redka: Hyalüronik asit hiçbir riyan etkisi olmayan en güvenli ve tamamen doğal olan dolgu maddesidir. İnsan vücüdunda bulunur ve vücut onu yaancı madde olarak görmez.

Dr. Stefan Lipp: Tavsiye edebileceğim tek dolgu, hyalüronik asittir. Herhabgi bir tedaviye gerek kalmadan genel olarak yan etkileri şişme ve ödem oluşturmasıdır.

2014 yılının dolgu trendleri nelerdir?

Dr. Wolfgang Redka: Teosyal ile dolgu, ışık dolgusu ve gözaltı ışık dolgusu ve son olarak  iplikle yüz germe oldukça revaçta olan estetik yöntemlerdir.

Dr. Stefan Lipp: Dermal dolgu ve  minimal invaziv yağ azaltma yağ yıkımı estetik cerrahideki önemli uygulamalardandır.

Dolgu yaptıranlar kullanılan ürüne dikkat ediyorlar mı?

Dr. Wolfgang Redka : Bu tür konulardan pek anlamadıklari içinolsa gerek sadece çok az hasta kullandığımız ürünleri merak ediyor.
Dr. Stefan Lipp: Hastaların çoğu bunu merak etmez onar sadece sonuca odaklıdırlar ve hastaların yüzde 90’ı daha önceden yaptırdığı dolgunun markasını dahi bilmez.  İyi bir doktor, uygulama yapmadan önce ürünün  ambalajını göstermeli ve ne yapacağını  hastaya anlatmalıdır.

[ads2]
Dolgu en az kaç yaşında yapılmadır?

Dr. Wolfgang Redka: 30 yaşında.

Dr. Stefan Lipp: Kişilerin yıpranma- yaşlanma zamanı değiştiğinden dolayı kesin bir yaş belirtemiyoruz ama aradığımız ilk şart 18 yaşını dolduran bireyler olmasıdır.
©Kadının Kitabı özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. özlem dedi ki:

    estetik bazılarına çok uzak görünse de gerçekten işini iyi yapan tecrübeli doktor bulunca hayatınız olumlu yönde değişiyor kendinize güveniniz artıyor pasif değil artık dik duruyorsunuz çok düşündükten sonra ben istanbulda ihsan başaran diye bir doktor buldum ve yüzüme dekolte bölgeme yaptığı estetikler sayesinde memnun kaldım önce çok tedirgindim ihsan doktor ince ince anlattı sonuç doğal hatta doğal ötesi belki birilerinin içi rahat eder sorularına cevap olur

Yorum Yaz